spravy.sk spravy.sk

Marián Hossa: Kariéru som neukončil, len sa vraciam na Slovensko

V poslednom čase bolo okolo Mariána Hossu rušno. Obľúbený hokejista sa vo svojom Hoss Sport Center v Trenčíne zúčastnil charitatívnej akcie, kde vysvetlil aj svoje posledné kroky a rozhodnutia.

Príjemná akcia sa mohla v peknom prostredí uskutočniť aj vďaka nemu. V športovom areáli, ktorý zariadil a vystaval, si každý nájde svoje. “Moje hobby je golf, preto sme to tu aj postavali. Som rád, že ľudia dostali priestor a môžu športovať. Táto oblasť bola zanedbávaná,“ reagoval na rozvoj svojho centra Hossa. Viac prezradil v následnom rozhovore.

Marián, stretávame sa na akcii Hviezdy deťom, ktorá sa uskutočnila pod hlavičkou futbalového klubu AS Trenčín a športového areálu, ktorý vlastníte. Stretlo sa tu mnoho známych tvárí a množstvo návštevníkov. Vyšiel aj tento rok podľa vašich očakávaní?


Marián Hossa:
Ide už o desiaty ročník, druhýkrát na pôde nášho areálu. Už v minulom roku sa osvedčilo toto spojenie. AS Trenčín opäť urobil kus dobrej roboty, my sme sa k tomu len pridali. Teší nás ako to vyšlo, počasie nám praje, prišlo sem kopec malých detí. Chodieva sem stále množstvo športovcov a osobností, verím, že v tomto duchu budeme aj naďalej pokračovať.

Všetkých zaujíma predovšetkým vaša budúcnosť, okolo ktorej sa objavuje veľa informácií, občas aj protichodných. Hoci máte stále platnú zmluvu, hovorí sa tiež, že ste už ukončili kariéru…


Kariéru som neskončil, bola to mylná informácia. Nič som oficiálne neuzavrel. Svoju hráčsku kariéru ukončím až v momente, keď mi skončí kontrakt. Ten mi platí ešte tri roky, momentálne som iba na PN-ke.

Čo sa týka vášho návratu, veríte ešte, že sa vrátite na klziská NHL alebo ste skôr skeptický?


Povedal by som, že skôr je väčšia, že sa už na ľad nevrátim. Od minulého roka sa vôbec nič nezmenilo. Tým pádom po tejto stránke všetko ostáva tak ako minulý rok.

Ako bude pre vás prebiehať nasledujúca sezóna?


Pôjdem do Ameriky na začiatok kempu, ale potom môžem byť prakticky kdekoľvek. Aj preto sme sa rozhodli predať byt a tráviť viac času na Slovensku. Deti začínajú chodiť do školy, máme tu tiež množstvo známych a rodinu. Tešíme sa, že sa vraciame späť na Slovensko. Ja však budem mať občas povinnosti aj v zámorí, preto tam budem sem-tam lietať.

Je potenciálne v hre aj hráčska výmena do iného tímu?


S mojím súhlasom áno. Uvedomujem si, že by to mohla byť pre chalanov pomoc. Keby to malo tímu pomôcť, nemám s tým za určitých podmienok problém. Ale posledné slovo mám ja. 

Marián Hossa (TASR/AP)


Premýšľate aj nad svojou budúcnosťou?

Zatiaľ nie, momentálne si užívam čas s rodinou na Slovensku. Uvidíme, čo bude o tri roky, keď mi vyprší hráčsky kontrakt. Nemám vízie, možno by som rád zostal pri hokeji v Amerike, mám tu veľa kontaktov a korektných vzťahov. Možno nadviažeme na nejakú spoluprácu priamo s Blackhawks, kde sú tie vzťahy na výbornej úrovni.

V akej pozícii sa vidíte po skončení hráčskej kariéry?


Pýta sa ma to veľa ľudí, ale naozaj neviem. Priznám sa, keď som videl otca ako trénera, koľko tomu musel venovať času a stresu, tak táto pozícia ma veľmi neláka. Ale všetko sa môže za tie roky zmeniť, uvidíme. Teraz to nesilím.

Určite sledujete aj situáciu okolo slovenského hokeja, kde sme pod novým vedením odohrali náš prvý svetový turnaj. Ako hodnotíte výsledky, ktorými nás kanadský tréner Craig Ramsey doviedol tesne za postupové priečky v základnej skupine?


Chalani ukázali srdce. Niektoré zápasy odohrali veľmi dobre, niektoré zas nevyšli úplne podľa predstáv. Tréner Ramsey má zaiste obrovské skúsenosti z Ameriky, pozná súčasné trendy, bol profesionálne pripravený. Vlado Országh a Róbert Petrovický urobili ako asistenti skvelú prácu a môžu sa pri ňom veľa priučiť. Naše konečné umiestnenie je zrkadlom, kde sa krajina hokejovo nachádza.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia