spravy.sk spravy.sk

Hossa poslal emotívnu správu do Chicaga: Vďaka vám sme sa cítili ako doma

Svoj posledný zápas v NHL odohral ešte v sezóne 2016/2017. Hoci kariéru oficiálne neukončil, pre zdravotné problémy sa pravdepodobne už na ľade neobjaví. Dnes už Marián Hossa, ikona Chciaga, nebýva v zámorí a klub ho navyše vymenil do Arizony, do vypršania kontraktu tak bude zaťažovať platový strop Coyotes.

Ako už v minulosti priznal v rozhovore pre HOKEJ.sk, s rodinou sa plánujú usadiť doma v Trenčíne. Po vypršaní hráčskeho kontraktu však nevylučuje návrat do zámoria a skloňuje svoju profesnú budúcnosť so štruktúrami Blackhawks. Chicago mu totiž prirástlo k srdcu a za dlhé roky, ktoré v tomto prostredí pôsobil a získal tri Stanleyho poháre, si získal množstvo priateľov a kontaktov. 

Teraz sa rozhodol poslať svojim fanúšikom a priaznivcom klubu pár hrejivých slov prosterdníctvom videoodkazu v pozadí s trenčianskym hradom Matúša Čáka. Video uverejnil klub z NHL na svojich sociálnych sieťach.

„Ahojte, fanúšikovia Blackhawks. Tu je Marián Hossa.

Chcem vám všetkým veľmi poďakovať za podporu, ktorú ste prejavili mne i mojej rodine počas ôsmich rokov. Privítali ste nás s otvorenou náručou a hlavne vďaka vám sme sa v Chicagu cítili ako doma. Oslávili sme spolu veľa nezabudnuteľných momentov. Aj vy hráte veľkú rolu v našich spomienkach a celé mesto bude navždy v našich srdciach. Ďakujem aj médiám v Chicagu za mnohé úžasné roky, ktoré sme spolu prežili. Hoci teraz žijeme opäť na Slovensku, Chicago pre nás navždy zostane špeciálnym miestom. Vyrástli v ňom obe moje dcéry, jedna z nich sa v tomto nádhernom meste aj narodila. 

Ešte raz ďakujem všetkým fanúšikom Blackhawks a teším sa na naše ďalšie spoločné stretnutie. Čau, čau!“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia