spravy.sk spravy.sk

Sukeľ sa chce v Slovane udržať, Klok sa vrátil domov

Bratislavský Slovan sa v utorok večer po prvý raz predstavil v prípravnom zápase pred novou sezónou v KHL. Súperom a hostiteľom mu bol štvrtý tím minulého ročníka českej najvyššej súťaže HC Vítkovice. Belasí súperovi, pre ktorého to bol už druhý prípravný duel, podľahli 1:3.

Najmä úvod bol zo strany Slovana ako zo zlého sna. Už v 22. a 107. sekunde inkasoval po takmer identických situáciách, keď najskôr z dorážky z druhej vlny trafil presne za Jakuba Štěpánka Lukáš Kucsera a v druhom prípade bol autorom gólu Patrik Zdráhal. Bratislavčania boli pri puku neskoro, do šancí sa dostávali iba sporadicky a navyše robili v rozohrávke veľké chyby. Jednu z nich potrestal v 25. minúte slovenský útočník v službách ostravského tímu Rastislav Dej. Až potom sa Slovan herne vyrovnal súperovi a v závere zápasu dokázal Máriom Lunterom aspoň zmierniť prehru na konečných 1:3.

Viróza ich pribrzdila


Zo strany slovanistov bolo cítiť ťažšie nohy v zápase vo vítkovickej Ostravar aréne. „Bolo to na nás poznať. Na sústredení v Oščadnici sme po troch dňoch tréningu museli kvôli črevnej viróze odcestovať domov a chodili sme namiesto na tréningy k doktorom na testy. Tréning sme mali až v nedeľu a podľa toho aj vyzeral, štvordňový výpadok bolo vidieť na všetkých. Pred prvým prípravným zápasom sme mali iba jeden tréning a rozkorčuľovanie. Berieme to tak, ako to je, bol to prvý prípravný duel a myslím, že ďalej sa to bude už len zlepšovať,“ povedal po zápase pre hokej.sk obranca belasých Lukáš Klok.

Česká posila zadných radov si po prvý raz vyskúša inú európsku súťaž ako českú. V Slovane sa zatiaľ cíti dobre. „Životne som na sto percent spokojný. Hokejovo sa to bude, dúfam, iba zlepšovať. Zázemie v klube je výborné, všetko klape, už je len na nás, aby sme sa zlepšovali na ľade. Vyhovuje mi aj systém, ktorý chce s nami tréner Országh hrať v súťaži,“ dodal mladý bek.

Derby skôr osobné


Klok sa vrátil v utorok na domovský ľad. Je totiž ostravským rodákom a odchovancom HC Vítkovice a okrem hosťovaní v Havířove a krátkej anabázy v zámorskej USHL nikde inde nehral. „Vrátil som sa domov. Bolo to pre mňa skôr také osobné derby ako to československé. Bral som to však ako prípravu, KHL bude určite iná súťaž a musíme popracovať na systéme a sami na sebe,“ zakončil 23-ročný nováčik v drese bratislavského Slovana.

Lipták sa chce udržať


Center Matúš Sukeľ by mal byť jedným z viacerých mladých slovenských hráčov, ktorí budú v tejto sezóne pôsobiť v tíme Slovana. Zatiaľ je však v bratislavskom tíme iba na trojtýždňovej skúške. V zápase proti Vítkoviciam mal niekoľko príležitostí na skórovanie, ale gólman Bartošák za svoj chrbát žiadnu z jeho striel nepustil. „Chalani mi šance celkom dobre nachystali, ale nepremenil som ich. Ak chcem v Slovane ostať, musím dávať góly, nič iné mi neostáva. Budem bojovať a robiť všetko preto, aby som sa v tíme udržal,“ povedal 22-ročný odchovanec Liptovského Mikuláša, ktorý v Slovane už v predminulej sezóne odohral päť duelov.

Niečo musia odstrániť, na niečom sa dá stavať


Pre trénera Bratislavčanov Vladimíra Országha to bola na lavičke Slovana zápasová premiéra v pozícii hlavného kouča. „Zo začiatku bolo vidno, že sme mali ťažké nohy, súper bol rýchlejší a dynamickejší, veľa súbojov povyhrával. Neviem, či to bol dôsledok vírusu, ktorý sme mali, alebo bolo na vine niečo iné. Podstatné však bolo, že od polovice zápasu sme sa postupne zlepšovali, mali sme niekoľko dobrých šancí a hra sa vyrovnala. Celkovo však domáci vyhrali zaslúžene. Prvý zápas nám ukázal veľa vecí, na ktorých musíme popracovať, na druhej strane som videl veci, na ktorých môžeme stavať v budúcnosti. Máme ďalších osem duelov na to, aby sme sa zodpovedne pripravili na začiatok sezóny v KHL,“ prezradil nový tréner Slovana Bratislava.

Ako sa mu zatiaľ pozdáva jeho nový tím a príprava na novú sezónu? „Príprava je zatiaľ podľa predstáv až na vírus, ktorý nás na chvíľu viacerých odstavil z tréningu. Bolo vidno na chalanoch zhoršený pohyb, a ten je v dnešnom hokeji dôležitý. Stále ešte čakáme na nejakých rozdielových hráčov. Uvidíme, čo nám trh prinesie a čo bude v možnostiach klubu,“ prezradil tréner, ktorý v Slovane naposledy pred tromi rokmi pôsobil ako asistent českého trénera Rostislava Čadu.

„Na Slovan mám len tie najlepšie spomienky. Pôsobenie v pozícii asistenta v tíme KHL mi dalo veľa. Prišla šanca trénovať klub v špičkovej medzinárodnej súťaži, navyše iba 200 kilometrov od môjho domova, takže som veľmi nemal čo riešiť a ponuku som prijal,“
dodal 41-ročný Banskobystričan.

Slováci na niektoré posty nie sú


So Slovanom by rád forsíroval v súťaži herný štýl, akým sa prezentoval aj v predchádzajúcom pôsobisku v Banskej Bystrici a aký je vlastný aj slovenskej reprezentácii. Základ tímu by rád postavil na slovenských hráčoch, ktorí by mohli byť neskôr aj v tíme s dvojkrížom na hrudi. „Chceme dať šancu mladým hráčom. Mužstvo sa začalo skladať o niečo neskôr a niektorí slovenskí hráči už boli podpísaní inde. Dôležité je, aby sa Slovan finančne stabilizoval a mohol v budúcnosti osloviť aj kvalitnejších slovenských hráčov, ktorí hrajú buď v Európe, alebo v nižších zámorských súťažiach. Na niektorých postoch však nie je medzi Slovákmi taký kvalitný výber a tieto pozície musíme vykryť hráčmi zo zámoria, alebo Európy. Preferujem skôr zdravý mix našich a zahraničných hráčov. Budem rád, ak sa mladí slovenskí hráči z nášho tímu viac presadia aj smerom do reprezentácie,“ zakončil Vladimír Országh.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia