spravy.sk spravy.sk

Kluby NHL sa vracajú v čase, v móde je retro

Nová sezóna NHL je ešte v nedohľadne, no viaceré kluby postupne predstavujú novinky, ktoré fanúšikov určite potešia. Ide predovšetkým o tretie dresy, ktoré spravidla obsahujú retro prvky a pripomínajú slávne časy.

Svoje nové slávnostné dresy predstavil klub New Jersey Devils. V rámci návratu ku klasike dostáva väčší priestor zelená farba, pričom tieto dresy využijú "Diabli" v novej sezóne celkov štyrikrát. 

Devils využívali zeleno-červeno-biele dresy počas svojich prvých desiatich sezón v NHL. Farebnú schému zmenili v roku 1992. 

Do histórie sa vrátia aj Chicago Blackhawks a Boston Bruins. Pre tohtoročný zápas Winter Classic na štadióne Notre Dame si zvolili retro logá, ktoré oživia dvadsiate a tridsiate roky minulého storočia. 

Boston si zvolil logo s písmenom B, ktoré využívali Bruins v tridsiatych rokoch. V rokoch 1932 až 34 bola pritom hlavnou farbou hnedá. Klasické logo v tomto fonte využívali od roku 1934 do roku 1950. 

Blackhawks si zvolili pôvodné čierno-biele logo. To sa objavovalo na dresoch Chicaga v rokoch 1926 až 1935. V tom čase sa ešte Jastrabi nazývali Black Hawks.

Hodinky sa rozhodli otočiť v opačnom smere aj v St. Louis. Blues pripravili pre sezónu 2018-19 retro dresy adidas, v ktorých odohrajú až jedenásť domácich zápasov. Dizajn reflektuje vôbec prvé klubové dresy zo sezóny 1967-68. 

Samotných hráčov takáto myšlienka nadchla: "Je pekné môcť si zahrať v dresoch, ktoré pripomenú históriu klubu. A tento dizajn sa mi naozaj páči. Fanúšikom sa to bude určite páčiť," uviedol útočník Vladimir Tarasenko.

V klube Carolina Hurricanes sa až takou bohatou históriu pochváliť nemôžu, no aj Hurikáni vedia, že tretie dresy sú skvelou marketingovou barličkou. v novom ročníku tak odprezentujú čierne dresy s dvojitou vlajkou.

Ako sme vás informovali už skôr, Vancouver Canucks sa vracia do čias slávnej éry Trevora Lindena, Kirka MacLeana a Pavla Bureho. Výsledkom sú dresy so zlatou lietajúcou korčuľou.

Canucks hrávali v takýchto dresoch v rokoch 1985 až 1997 a v roku 1994 sa v nich dostali až do finále Stanleyho pohára, v ktorom podľahli Jazdcom z New Yorku.

Aj v Columbuse pripomenú dresy, ktoré už fanúšikovia poznajú z minulosti. Ide o špeciálne logo s kanónom, ktorý je symbolom domácich zápasov Blue Jackets. Po každom góle "modrokabátnikov" z neho totiž vypália salvu.

Spoločnosť Adidas pripravila nové dresy aj pre Philadelphiu Flyers. V tomto prípade ide o agresívnu kombináciu čiernej a oranžovej farmy, ktorú využívali "letci" počas zápasov pod holým nebom v roku 2017.

Klub Anaheim Ducks čaká jubilejná 25. sezóna v NHL a "Káčeri" sa tak rozhodli vrátiť ku svojim koreňom.

Ako sa dalo očakávať, tieto dresy obsahujú odkaz na pôvodné logo klubu, s ktorým vstúpili v sezóne 1993-94 medzi elitu NHL. Priestor rovnako tak dostalo aj všetkých sedem farieb, ktoré Ducks použili počas štvrťstoročia svojho účinkovania. 

Slávnostný krst nových tretích dresov sa uskutočnil na súkromnej plážovej párty v Huntingtone, pričom česť odhaliť nové dresy získal brankár Guy Hebert, ktorý bol vôbec prvým hráčom v histórii Anaheimu Ducks. Bránku "káčerov" strážil v rokoch 1993 až 2001.


Ducks sa v týchto dresoch predstavia prvýkrát 8. októbra, kedy otvoria sezónu domácim zápasom proti Detroitu Red Wings.

No a peniaze na kúpu retro dresov si môžu pripraviť aj fanúšikovia Arizony Coyotes. V tomto prípade ide o návrat slávy dresov Phoenixu, ktoré využívali Kojoti do roku 2003. Hlavným motívom bola mýtická bytosť Kachina, v ktorú verili pôvodní obyvatelia oblasti v Arizone.


Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia