spravy.sk spravy.sk

Kafka zúročil stredoškolské šípkarske úlety, vedenie Oceliarov udelilo lekciu mladým

Košickí hokejisti sa priblížili svojim fanúšikom tam blízko, ako nikdy predtým. V rámci historicky prvého „Dňa fanúšikov“ zavítal kompletný tím „oceliarov“ do športovo-zábavného centra na Alejovej ulici a okrem klasickej autogramiády tam hokejisti zviedli aj množstvo netradičných súbojov so svojimi fanúšikmi.

„Našim cieľom bolo zbúrať bariéry medzi hokejistami a fanúšikmi. Dostať ich do bezprostredného kontaktu. Chlapci môžu načerpať energiu od ľudí a oni sa s nimi môžu naopak odfotiť, poprípade podebatovať. Verím, že sa to stane tradíciou,“ vyslovil sa prezident HC Košice Július Lang.

Hokejisti si proti fanúšikom zasúťažili v hokejbale, nohejbale, golfe, stolnom tenise, air hokeji, stolnom futbale, v šípkach i v šachu.

„Vnímam to veľmi pozitívne,
“ rozhovoril sa útočník Marcel Haščák, ktorý prestúpil do Košíc v lete po úspešnej obhajobe majstrovského titulu v Brne. „Podobné akcie sme mali počas posledných rokov v Čechách a je fajn stretnúť sa s fanúšikmi aj mimo štadióna. Mňa osobne navyše potešila nová maskotka – Vranka. Keď som hrával v Košiciach naposledy, tak tu bol iba jej mužský kolega.“„Takéto akcie sú všade vo svete a som rád, že to prišlo aj do Košíc. Akurát to počasie mohlo byť zhovievavejšie. Poriadne pečie a keďže tento areál poznám z návštev s dcérkou, vedel som, že minigolf je v tieni. Preto som sa nahlásil na tento šport,
“ pousmial sa obranca Martin Dudáš. V golfovou palicou v ruke si zasúťažil aj proti ostrieľanému golfistovi Ladislavovi Nagyovi, útočníkovi Evanovi Bropheyovi či spomínanému Marcelovi Haščákovi. „Z predošlých akcií mu dlhujem ešte asi štyri koly a dnes preto musím zabrať,“ pridal polovážnym tónom český obranca.

Skôr, než sa však Haščák vydal na minigolfové ihrisko, predviedol fanúšičkám malý striptíz. Z krátkych nohavíc sa totiž prezliekol do dlhých.

„Nechcem byť ako Dudáš, aby som tu pobehoval v trenkách. Ku golfu patria dlhé nohavice a ja viem, čo sa patrí,
“ zdôraznil Haščák a v súvislosti s golfom pridal: „Občas si ho zahrám, ale spravidla len na takýchto uvoľnených akciách. Žijem síce v Tatrách a bývam pri golfe, jeho čaru som však zatiaľ nepodľahol.“Zaujímavú výzvu absolvovalo vedenie klubu. Prezident Lang sa spoločne s konateľom Rastislavom Rusičom a trénerom Marcelom Šimurdom postavili na nohejbalovom kurte zoči-voči kvartetu mladých hráčov v zložení Christián Michalčin, Filip Vrábeľ, Šimon Petráš a Oliver Jokeľ. Z tesného víťazstva 2:1 na sety sa tešilo vedenie, ktoré prehrávalo v rozhodujúcom sete 12:14, aby vyhralo 16:14.

„Ukázalo sa, že mentálna príprava je dôležitejšia ako kondička. Chlapcov sme v závere dostali pod psychický tlak a dokázali sme to otočiť. Vyzerá to tak, že musíme dať mladým nejaké školenie zameranú na psychickú odolnosť,
“ rozosmial sa J. Lang, ktorý predviedol zopár veľmi šikovných ťahov. „Nohejbal som v minulosti hral, ale neskôr som mal úraz nohy a posledných sedem rokov som preto nekopol do lopty.“

Divácky atraktívny bol hokejbalový zápas, no samotní hokejisti sa mu snažili vyhnúť ako čert krížu. V horúcom počasí volili radšej interiérové aktivity. 


„Do výstroje by ma v tomto počasí nikto nedostal. Vzal som si teda pingpong. Utrpel som ťažkú porážku 3:11 a asi som si teda mal nahlásiť radšej šípky,“ uškrnul sa brankár Vladislav Habal, ktorý ocenil stolnotenisové výkony trénera Romana Šimíčka i svojho partnera Stanislava Škorvánka. Podstatná však bola podľa neho atmosféra, ktorá v rámci tejto akcie vládla. „Super akcia.  Mám rád priblíženie k fanúšikom. Môžeme sa pozhovárať a popriať si veľa šťastia do sezóny.“

Tričko v piatok neprepotil ani útočník Petr Kafka. So šípkami v ruke však pôsobil pred pripraveným terčom suverénne. „Ja mám rád šípky už od strednej školy. Medzi hodinami sme chodili do krčmy a tam sme si hádzali na terč. Mňa však tento šport celkovo veľmi baví a som veľkým fanúšikom Garyho Andersona,“ prezradil odchovanec pražskej Sparty. 


A ako to pri šípkach chodí, účastníci tohto turnaja mali aj patričnú motiváciu uspieť. „Prvé kolo bolo o dvadsať eur, uvidíme, ako to zodvihneme neskôr. Môžem však povedať, že ten môj stredoškolský tréning sa vypláca a padajú mi tam pekné triple,“ pochvaľoval si Kafka.

Ešte viac ako hráči si však piatkový podvečer užívali samotní fanúšikovia. Šancu spoznať sa s hokejistami v rámci uvoľnenej akcie prijali všetkými desiatimi.

„Od hokejistov je to krásne gesto. Som rada, že ukázali fanúšikom, ako sa vedia zabaviť a bolo veľmi príjemné môcť sa s nimi pofotiť a pozhovárať,
“ vyslovila sa fanúšička Chiara, na ktorú nadviazal malý Martin. „Bolo to fajn! Pofotili sme sa, nazbieral som podpisy a ešte som jedného vytrieskal v air hokeji!“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia