spravy.sk spravy.sk

Avicii na maske Forsberga, Raanta má parádne betóny

Brankár Chicaga Blackhawks Anton Forsberg bol vždy veľkým fanúšikom Aviciiho. Keď teda pripravoval masku pre novú sezónu, upriamil svoju pozornosť práve na švédskeho hudobníka.

"V prvom rade musím povedať, že správa o jeho smrti ma zdrvila," hovorí Forsberg na margo smutnej správy, ktorá obletela svet 20. apríla. Hudobník Tim Bergling známy ako Avicii vtedy spáchal samovraždu. "Sledoval som dokument Pravdivé príbehy a bolo veľmi smutné, ako mu nedokázali pomôcť. Vždy som počúval jeho hudbu a som jeho fanúšikom. Preto som sa rozhodol, že mu patrí miesto na mojej maske."

O nástrek masky sa postaral Forsbergov krajan David Gunnarsson, pričom predlohou je fotografia, ktorú zverejnili 8. septembra na istagrame Aviciiho rodičia Klas Bergling a Anki Lidenová. Obaja mu udelili povolenie na zvečnenie fotky na maske.

"Nikdy som sa s ním osobne nestretol. Vyrastal som však na jeho hudbe a stále ju počúvam. Je to veľmi tragický príbeh," pridal brankár Chicaga, ktorý má na maske aj svojho psa Baxtera a číslo dresu 31. 

Svoju novú masku predstavil aj brankár New Jersey Devils Keith Kinkaid. Základnou témou je 8-bitová grafika tímového loga a jeho typického prvku, ktorým je tasmánsky diabol. Rovnako ako v prípade Forsberga, aj táto maska je dielom D. Gunnarssona.

A keď je už reč o vyparádených brankároch, obísť nemôžeme nové betóny Antti Raantu z Arizony Coyotes. Objavilo sa na nich totiž fanúškmi obľúbené Kachina logo, ktoré využívali Kojoti počas svojich začiatkov po presťahovaní sa do Phoenixu.

O nové betóny ušité na mieru sa postaral Raantov dodávateľ výstroje Brian´s Custom Sports z kanadského Kingsvillu. Betóny dopĺňajú aj špeciálna lapačka a vyrážačka. Tento výstroj bude dokonale zladený s novými tretími dresmi Coyotes, ktoré oprášia starú dobrú klasiku.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia