spravy.sk spravy.sk

Brust: Nechápem, ako môže Slovan ďalej podpisovať hráčov

Hromové „Barry, Barry!“ sa v nedeľu ozývalo Zimným štadiónom Ondreja Nepelu hneď niekoľkokrát. Pri rozcvičke, pri nástupe, párkrát v priebehu zápasu. K tomu obrovský potlesk, keď hriva kanadského brankára Barryho Brusta viala pri tónoch čínskej národnej hymny. Mohutný strážca svätyne sa vrátil do Bratislavy. Tentoraz ako súper Slovana. Prehre Kchun-lunu sa prizeral len zo striedačky, no po zápase ochotne poskytol rozhovor aj pre Hokej.sk.

Bratislava je druhý domov

„Dnešok bol pre mňa emotívny. Fanúšikovia boli ku mne vždy úžasní, dnes to nebolo inak. Neviem dostatočne vyjadriť, čo pre mňa znamená, že na mňa stále spomínajú. Ja na nich rozhodne spomínam tiež,“ povedal na úvod Brust. Počas rozhovoru sa nostalgicky obzeral po útrobách bratislavského štadióna, zdravil sa s ľuďmi zo zákulisia jediného slovenského účastníka KHL. Šoumen, no najmä kvalitný brankár odchytal za Slovan dve sezóny. „Mám mnoho krásnych spomienok. V prvej sezóne sme sa dostali do play off, bolo to úžasné. Každý domáci zápas bol špeciálny, aj dnes som videl v hľadisku mnoho známych tvárí. Bratislava je ako môj druhý domov,“ priznal 35-ročný Kanaďan.

Prednosť pred Brustom v nedeľu dostal Rus Lazušin. Ani jeho 36 zákrokov nezabránilo prehre Kchun-lunu 3:4 po predĺžení. Požiadal Barry fínskeho kouča Tapolu, aby ho v emotívny večer nechal radšej sedieť? „Nie, nebolo to v mojich rukách, bolo to rozhodnutie trénerov. Samozrejme, bolo by to krásne, no druhý brankár chytal dobre,“ pochválil Brust kolegu.

Barry Brust na striedačke Kchun-lunu v zápase proti Slovanu Bratislava. (tasr)

Začína to byť absurdné

Kanaďan sa počas pôsobenia v Slovane dostal i do národného výberu pre Nemecký pohár, dvakrát bol najlepším brankárom týždňa v KHL. Pred podpisom s Kchun-lunom sa počas predchádzajúcej domácej série Slovana objavoval na bratislavskom zimáku. „Miloval som to tu, bolo snom hrať za Slovan. Rád sa vraciam, mám tu mnoho priateľov. Chýba mi mesto, zimák, fanúšikovia a všetko okolo toho. Ľudia ma prijímali veľmi dobre,“ vyznal sa Brust, ktorý však návrat do belasého dresu neplánoval: „Nerozprával som sa s generálnym manažérom o možnom návrate, nie je to moja práca. A úprimne, nemyslím, že ma chceli späť.“

Brusta si v Bratislave zapamätali aj pre jeho otvorenosť či časté emotívne prejavy. Neprekvapilo, že úprimne pristúpil aj k otázke o večnom finančnom probléme Slovana Bratislava: „Dlžia mi ešte veľa peňazí, a nie iba z jednej sezóny. Viem, že dlžia i ďalším. Nechápem, ako môžu ďalej podpisovať hráčov. Neviem, ako z toho vykorčuľovali a čo sa musí zmeniť, no začína to byť absurdné.“

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia