spravy.sk spravy.sk

Štěpánek po prehre s CSKA: Život ide ďalej aj po takejto prehre

Náhradný brankár hokejistov Slovana Bratislava Jakub Štěpánek pred zápasom s CSKA Moskva určite netušil, že pôjde do bránky už v siedmej minúte. Prednosť pred ním dostal v piatok vo Viedni Marek Čiliak, toho však po treťom góle súpera tréner Vladimír Országh striedal. Štěpánek napokon ťahal puk zo svojej siete ešte šesťkrát.

Čiliak robil čo mohol, no hráči ruského tímu na Slovan "vyleteli" od úvodných sekúnd a nútili ho k chybám. Každú dokázali využiť a tak za stavu 0:3 prišiel pokyn pre českého gólmana. "Bolo rýchlo 0:3, tak mi povedali, že idem do brány. Napokon to skončilo veľkým debaklom," krčil ramenami brankár Slovana po zápase v KHL.

Hráčom po zápase do reči veľmi nebolo, hlavy mali zvesené. Tie si však musia vyčistiť, pretože už v nedeľu ich čaká opäť v Erste Bank Aréne SKA Petrohrad. Aby sa neopakoval scenár z piatka, musia v hre zmeniť úplne všetko. "Musíme sa z toho vyspať, život ide ďalej aj po takejto prehre. Ak nastúpime tak ako dnes, tak to dopadne rovnako. Lepšie sa to hovorí ako robí, ale uvidíme. Mám teraz prázdnu hlavu a v nej žiadne myšlienky, takže ráno múdrejšie večera," dodal Štěpánek pre TASR.

Slovan musel zápasy s najlukratívnejšími súpermi odohrať na príkaz vedenia ligy vo Viedni, na debakel s CSKA však na to podľa Štěpánka vplyv nemalo. "Bolo to samozrejme iné, nebudem hovoriť vety typu, že keby sme hrali doma bude to lepšie. Oni na nás vyleteli, každú šancu potrestali. Atmosféru som ani nevnímal. Ale bolo to trápenie celý zápas, nevedel som, čo sa predo mnou bude diať."

Tréner Vladimír Országh musí mužstvo naštartovať, má na to celú sobotu. Oveľa viac však čaká od hráčov, ktorí by mali mužstvo potiahnuť. "Niektorí hrajú pod svoje možnosti. Hlavne čo sa týka legionárov. Nad niektorými už je výhražný prst. Uvidíme, ako to pôjde v ďalších zápasoch," povedal tréner Slovana.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia