spravy.sk spravy.sk

Országh sa cítil zle pre fanúšikov i brankárov: Nad legionármi je výhražný prst

Mala to byť propagácia značky KHL. Súťaže s ratingom druhej najlepšej na svete. Fanúšikovia vo Viedni však namiesto dramatického hokejového predstavenia sledovali tréning excelentného lídra Západnej konferencie CSKA Moskva s chybujúcim sparringom Slovanom Bratislava. Jediného slovenského účastníka v nadnárodnej súťaži zachránilo od dvojciferného debaklu snáď len dvojnásobné oslabenie favorita v závere stretnutia.

Rozdiel 2-3 tried

„CSKA hralo až do konca exhibične, my sme sa trápili. Cítil som sa zle pre fanúšikov i oboch gólmanov, ktorým sme nepomáhali. Medzi tímami bol rozdiel dvoch až troch tried,“ sklamane, no pravdivo konštatoval po výsledku 0:9 tréner Slovana Bratislava Vladimír Országh. Jeho zverenci absolútne nezachytili úvod. Po troch minútach prehrávali o dva góly, v polovici prvej tretiny to bolo už o štyri. „Mali sme plán. Vedeli sme, že musíme hrať výborne v defenzíve a že ich nesmieme púšťať do prečíslení. Náš plán sa zrútil v prvých dvoch minútach. Už prvé naše striedania boli ustráchané, mali sme prílišný rešpekt,“ konštatoval na pozápasovej tlačovke Országh.

Belasí boli vo Viedni vedení ako domáce mužstvo. Zápas však od prvého buly prebiehal podľa nôty CSKA. Ruský tím bol lepší vo všetkých herných i štatistických aspektoch. „Aspoň sme videli góly,“ povzdychol si jeden z pracovníkov organizačného tímu. Snáď všetci si priali dôstojnú prezentáciu kvality najlepšej ligy v Európe. Namiesto toho sa premietala hra mačky s myšou odrážajúca kvalitatívny nepomer v súťaži zloženej z klubov z Ruska, Lotyšska, Fínska, Bieloruska, Kazachstanu, Číny a Slovenska.

Potrebujeme rozdielových hráčov

Slovan po sérii piatich víťazstiev prehral tretí raz po sebe so skóre 3:17. Dlhodobo panuje nespokojnosť s výkonnosťou niektorých hráčov, predovšetkým cudzincov. Jeden z nich, obranca Nicholas Schaus (10 zápasov, 1+1 a 7 mínusových bodov), už začiatkom októbra práve kvôli nepresvedčivým výkonom v Bratislave skončil. Pre porovnanie, trebárs americký útočník Casey Bailey je na tom ešte horšie (12 zápasov, 0+2 a 13 mínusových bodov). Za očakávaniami zaostávajú i ďalší. „Niektorí hrajú pod svoje možnosti, najmä legionári. Budeme od nich vyžadovať ďaleko viac. Nad niektorými už je výhražný prst. Uvidíme, ako to pôjde v ďalších zápasoch,“ vyjadril sa k téme kouč Vladimír Országh.

S možným posilnením kádra belasých sa v ostatnom čase špekulovalo najmä v spojitosti s momentálne voľným Krisom Versteegom či Popradčanom Dávidom Bondrom. Országh aj po piatkovom dueli potvrdil ambíciu priviesť posily. „Hráčov stále hľadáme, máme vytypovaných aj hráčov z extraligy. Tam je trošku problém, všetci majú zmluvy. Chceme to s niektorými doladiť v priebehu reprezentačnej prestávky. Hľadáme aj zahraničné posily. Potrebujeme rozdielových hráčov, momentálne ich nemáme. Vedenie sa musí pozerať aj na financie, koho si môže dovoliť. Navyše, nechceme zbytočne cudzincov, ktorí budú záplatou, radšej si vytiahneme chalanov z extraligy,“ priblížil postoj Slovana Országh, ktorý odmietol konkretizovať mená. Belasí najbližšie už v nedeľu opäť vo Viedni nastúpia proti Petrohradu. So snahou o lepšiu výsledkovú i hernú propagáciu nielen značky Slovana, no i celej KHL.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia