spravy.sk spravy.sk

Šokujúca správa z Francúzska! Obranca Dávid Gáborčík je mŕtvy!

Z francúzskeho mesta Dunkerque prišla šokujúca správa. Slovenský obranca Dávid Gáborčík je mŕtvy.

Podľa našich informácií sa nepotvrdili správy portálu lepharedunkerquois.fr, podľa ktorých mali nájsť telo 25-ročného hokejistu na chodníku pred blokom, v ktorom býval. Príčinou smrti boli následky autonehody, ktorá sa stala v úplne inej štvrti mesta. Mladý Slovák bol po náraze ešte živý a lekári bojovali o jeho život v nemocnici. Vnútorné poranenia však boli bohužiaľ príliš vážne.

"Všetci v klube sme v šoku. Dávid bol fantastický a veľmi pozitívny chalan. Navyše sa mu aj darilo, veď minulý týždeň strelil v Rouene gól a hral v dobrej forme. Všetci sme z toho mimo a je nám to nesmierne ľúto. V mene celého tímu vyslovujeme úprimnú sústrasť jeho rodine," povedal nám Dávidov spoluhráč z Dunkerque Dominik Šimčák.

Dávid Gáborčík pôsobil v druholigovom Dunkerque od sezóny 2017-18. V aktuálnej sezóne zaznamenal v šiestich zápasoch tri asistencie.

"S veľkým zármutkom oznamujeme smrť nášho hráča Dávida Gáborčíka. Vyjadrujeme hlbokú sústrasť jeho najbližším," uviedol na facebooku klub Les Corsaires de Dunkerque, účastník druhej najvyššej francúzskej súťaže.

jäzva (jäzva)

Česť jeho pamiatke.

jäzva (jäzva)
jäzva (jäzva)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia