spravy.sk spravy.sk

Emotívna rozlúčka: Tibor Kutálek pre problémy s chrbtom zavesil korčule na klinec

Slovenský útočník Tibor Kutálek skončil s aktívnou kariérou. Dôvodom sú dlhodobé problémy s chrbtom, pre ktoré už v minulosti vynechal viacero zápasov. Symbolickú bodku za kariérou dal pred zápasom 16. kola I. ligy medzi Skalicou a HC Bratislava (2:5).

Pred zápasom si užil ovácie skalického publika. "Necítim sa a nikdy som sa ani necítil ako nejaká hviezda, takže si aplauz divákov veľmi vážim. Ďakujem všetkým spoluhráčom za krásne roky a zážitky, takisto aj rodičom a trénerom," uviedol pri rozlúčke do mikrofónu dojatý Kutálek.

Napriek zdravotným problémom patril v aktuálnej sezóne k ťahúňom skalického tímu. V 15 zápasoch dosiahol bilanciu 6 gólov a 8 asistencií.

Po troch sezónach v nižších zámorských súťažiach strávil celú kariéru v najvyššej slovenskej lige. Najväčšiu časť z celkovo 598 zápasov odohral v drese materskej Skalice. Sezónu 2014/2015 začal v drese Piešťan, v závere ročníka posilnil HC Košice, s ktorým získal svoj prvý majstrovský titul. Po sezóne zamieril do Nitry, v drese ktorej si majstrovské oslavy zopakoval. V najvyššej slovenskej súťaži získal celkovo 328 kanadských bodov za 147 gólov a 181 asistencií.

zdroj: youtube.com/NaZáhorí SK

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia