spravy.sk spravy.sk

Fortunová dobieha Jurčovú, strelecké fígle sa učí od jej brata

Prešovské hokejistky sa po uzatvorení svojho štadióna ocitli v nekomfortnej situácii. Na tréningy i zápasy musia dochádzať do Košíc a to pochopiteľne limituje ich trénerské možnosti. S danou situáciou sa však pasujú príkladne a po odohraní ôsmich kôl majú na svojom konte 22 bodov.

Faktom je, že po oklieštení ženskej súťaže sú jedinými reálnymi súperkami Šarišaniek Popradské Líšky. Ligu totiž opustili poľská Krynica i Spišská Nová Ves a hlavnou stratou je odchod ŠKP Bratislava do mužskej súťaže kadetov.

„Škoda, že odišli. Boli to totiž vyhrotené zápasy a mali sme aspoň motiváciu. My však s ich odchodom nenarobíme nič a našim cieľom je vyhrať konečne ligu. Trikrát nám to nevyšlo a verím teda, že to vyjde do štvorice
!“ pousmiala sa útočníčka Prešova Andrea Fortunová, ktorá v rebríčkoch strelkýň i produktivity sekunduje svojej spoluhráčke Petre Jurčovej. Tá je momentálne zranená a nedeľňajší štvorgólový výkon 23-ročnej krídelníčky ju tak posunul k sestre slovenského reprezentanta Tomáša Jurča na rozdiel jediného gólu.

Práve od bývalého útočníka Detroitu a Chicaga pritom momentálne naberá nové hokejové fígle. Jurčo sa vracia na ľad po operácii v oblasti chrbta a tréningový priestor mu ochotne ponúkli spoluhráčky jeho sestry.

„Je to naozaj super! Pre nás všetky ide o motiváciu. Stačí, keď vystrelí delovku a všetky sme hotové. Je parádne vidieť na vlastné oči na ľade hráča NHL,“
pochvaľuje si Jurčovu prítomnosť na tréningoch Andrea Fortunová, ktorej produktivitu však môže závidieť aj útočník z najlepšej ligy sveta. V ôsmich zápasoch nastrieľala 15 gólov a pridala k nim 8 asistencií. V kanadskom bodovaní ženskej extraligy sa tak priblížila za Jurčovú na rozdiel jedenástich bodov. „Nie je mojim cieľom dobehnúť ju a ja budem najradšej, ak bude Peťa rýchlo späť na ľade a budeme bodovať obidve.“Produktívna útočníčka Šarišanky sa prekvapivo neobjaví v reprezentačnom drese v rámci blížiaceho sa Turnaja šiestich krajín v Maďarsku. Pozvánku do národného tímu pritom odmietla ona sama.

„Hlavnými dôvodmi sú školské povinnosti a momentálne sa jednoducho necítim na reprezentáciu. Kvôli tomu dochádzaniu do Košíc trénujeme iba dvakrát týždenne a to je ako príprava na medzinárodný hokej málo,“ objasnila svoje príčiny odmietnuť reprezentáciu študentka manažmentu v Prešove. 


Spomínané dochádzanie do Košíc dostalo Šarišanky počas víkendu do kurióznej situácie. V stretnutí proti tímu Ice Dream totiž vystupovali v tréningovej hale Steel arény netradične ako domáce družstvo.

„Bolo to čudné, ale my sme si už na to dochádzanie zvykli. Iste, nie je to nič príjemné,“
vyslovila sa Andrea, ktorá prispela k víťazstvu Prešova nad Košicami 9:4 bilanciou 4+2. „Nie je podstatné, koľko gólov som dala. Hlavné je, že sme vyhrali. Výsledok je možno vysoký, ale nám sa máli. Vieme totiž, že sme nehrali dobre a mohlo to byť aj lepšie.“

So svojimi výkonmi však neboli spokojné ani hráčky Košíc. V minulosti už síce inkasovali od Prešova aj výrazne vyššie prehry a dva strelené góly neboli na zahodenie, no samé cítili, že to jednoducho nebolo ono.

„Na to, ako zle sme hrali, je tento výsledok ešte dobrý. Hrali sme totiž naozaj katastrofálne. Neboli sme sústredené a zobudili sme sa až na konci zápasu,“ zhodnotila autorka druhého gólu Košíc Jana Ujlakiová. „Poteší to, ale už predtým som mala dve šance. Som preto rada, že to vyšlo aspoň do tretice.“

Košičanky vystupovali v domáce hale ako hostky a to im spôsobilo aj menší problém.

Na začiatku sme takmer zabočili na nesprávnu striedačku. Bolo to trochu zvláštne, ale v podstate sme boli stále doma,“ pousmiala sa 23-ročná krídelníčka, ktorá so svojimi spoluhráčkami stále márne čaká na prvé tohtosezónne body. Dievčatá z Ice Dream prehrali všetkých osem zápasov, no napríklad s favorizovanými Líškami z Popradu prehrali iba 0:3 a Martinu podľahli 1:2. 

„U nás platí, že čím väčší favorit, tým lepšie hráme. Je to zvláštne, pretože nedokážeme podať najlepšie výkony v zápasoch, v ktorých máme šancu na body. A to je škoda,“ povzdychla si na záver Jana Ujlakiová.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Extraliga ženy

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia