spravy.sk spravy.sk

Quenneville skončil na poste trénera Chicaga, známy už aj nástupca

Joel Quenneville už nie je tréner hokejistov Chicaga Blackhawks. Vedenie tímu NHL s ním v utorok ukončilo spoluprácu. Jeho nástupcom sa stal Jeremy Colliton.

Šesťdesiatročný Quenneville odštartoval svoju anabázu v Chicagu v sezóne 2008/2009 a klub priviedol trikrát k zisku Stanleyho pohára (2010, 2013 a 2015). V uplynulej sezóne ale prvýkrát pod jeho vedením tím nepostúpil do play off. V tejto sezóne patrí Chicagu momentálne až 10. priečka v Západnej konferencii a ťahá sériu piatich prehier.

"Bolo to naozaj veľmi ťažké rozhodnutie. Ale som presvedčený, že sme ho museli urobiť v najlepšom záujme organizácie Blackhawks," uviedol v stanovisku generálny manažér klubu Stan Bowman.

Quenneville v NHL predtým trénoval aj Colorado Avalanche a St. Louis Blues. V historických tabuľkách súťaže je trénerom s druhým najvyššim počtom víťazstiev (890) i zápasov (1636), lídrom oboch je Scotty Bowman (1244/2141). Pri tíme skončili aj asistenti Kevin Dineen a Ulf Samuelsson.

Nový kouč Colliton doteraz viedol Rockford v nižšej zámorskej AHL, jeho asistentom bude Barry Smith. Vo veku 33 rokov sa Colliton stal najmladším aktuálne pôsobiacim koučom v profilige. V minulosti pôsobil ako tréner aj vo švédskej More. Informovala agentúra AP.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia