spravy.sk spravy.sk

Muž, ktorý porazil rakovinu. Olczyk si užil posledné striedanie

Eddie Olczyk si po dlhom čase opäť obul korčule a vykorčuľoval na ľad United Centra v Chicagu.

Blackhawks mu umožnili stať sa ďalšou hviezdou, ktorá ukončila kariéru symbolickým "posledným striedaním". Päťdesiatdvaročný center odohral svoj posledný zápas ešte v sezóne 1999-2000 a stalo sa tak práve v drese "jastrabov". Teraz sa na ľad vrátil a zaobstaral slávnostné buly stretnutia medzi Chicagom a Minnesotou.


Rodák z Chicaga odohral v NHL 16 sezón, z toho päť v drese Blackhawks. Momentálne navyše pracuje ako televízny analytik tohto klubu. Korčule si obul pri príležitosti programu "Hokej poráža rakovinu". On sám totiž pred niekoľkými rokmi bojoval so zákernou chorobou.

"V roku 2000 som musel skončiť, no vtedy som bohužiaľ nemal príležitosť rozlúčiť sa takýmto spôsobom. Prešlo osemnásť rokov a moja rozlúčka sa stala konečne realitou," uviedol Olczyk. "Bol to skvelý deň  a oceňujem ligovú iniciatívu zapojiť sa do boja proti rakovine. Sám som si tým prešiel a chcem dodať sily do podobného boja iným pacientom."

Olczyk si obul svoje staré korčule a obliekol si dres s číslom 16. 

"Asi sedemtisíc ľudí mi vravelo, aby som tam nespadol. Priznám sa, že keď som vykorčuľoval na ľad, mal som zimomriavky. Bola to pre mňa veľká pocta," dodal víťaz Stanleyho pohára z roku 1994.

zdroj: nhl.com

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia