spravy.sk spravy.sk

Winter Classic ponúkne súboj klasikov, očakáva sa vyše 70-tisícová kulisa
zdroj: foto TASR-AP

Winter Classic ponúkne súboj klasikov, očakáva sa vyše 70-tisícová kulisa

Už len hodiny nás delia od tradičného hokejového veľkolepého otvorenia nového roka. Tohtoročný zápas Winter Classic zaobstarajú od devätnástej hodiny klasické kluby Chicago Blackhawks a Boston Bruins.

Dejiskom tohtoročnej Zimnej klasiky bude štadión Notre Dame v Indiane. Ide o domov klubu amerického futbalu Notre Dame a hráči oboch tímov už na ňom absolvovali tréningy.

"Bude to neuveriteľná a pamätná udalosť," teší sa na Winter Classic útočník Chicaga Patrick Kane. "Počul som, že nás čaká vyše 70-tisícová návšteva a bude to preto skvelé. Už len samotná možnosť zahrať si na štadióne Notre Dame je parádna a hokejista sa na to musí tešiť."

zdroj: nhl.com

Zatiaľ čo skupina hráčov v zložení Patrick Kane, Jonathan Toews, Brent Seabrook, Duncan Keith a Christ Kunitz už dohromady odohrala 23 zápasov pod otvoreným nebom, pre väčšinu hráčov pôjde o novú skúsenosť.

Napríklad taký Dylan Strome mal iba jedenásť rokov v čase, keď odohrali Blackhawks svoj prvý zápas pod holým nebom (1. január 2009). Keď hrali hráči Chicaga mimo haly naposledy (2. január 2017), nebol ešte súčasťou NHL. Podobne je na tom Jake DeBrusk. Keď nastúpil Boston 1. januára 2010 na svoj prvý Winter Classic, mal útočník Bostonu Bruins iba trinásť rokov. 

Diváci si dnes užijú v akcii dva kluby, ktoré už odohrali v priebehu desiatich rokov až deväť outdoorových zápasov. 

zdroj: nhl.com
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

The final touches. #WinterClassic☘️

Príspevok, ktorý zdieľa Boston Bruins (@nhlbruins),

V rámci Winter Classic sa predstavia oba tímy v špeciálnych retro dresoch a v hanbe tradične neostali ani brankári, ktorý si pripravili špeciálne masky.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

🔜

Príspevok, ktorý zdieľa Chicago Blackhawks (@nhlblackhawks),

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

🔦🔦🔦

Príspevok, ktorý zdieľa Chicago Blackhawks (@nhlblackhawks),

Okrem brankárov sa špeciálne pripravil aj útočník Bostonu David Pastrňák, ktorý si nechal vyrobiť hokejky pripomínajúce tento zápas. Česká hviezda si nechala pripraviť celkovo desať hokejok, ktoré sa vyznačujú detailami týkajúcimi sa amerického futbalu.

"Zahráme si na štadióne Notre Dame a ten patrí medzi najväčšie scény amerického futbalu. Chcel som to zobraziť aj prostredníctvom mojej hokejky. Výsledok je veľmi pekný," uviedol Pastrňák.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia