spravy.sk spravy.sk

Máme na každého v tejto lige, zdôraznil Cameron Burt
zdroj: foto jäzva

Máme na každého v tejto lige, zdôraznil Cameron Burt

Po odohraní 43 zápasov základnej časti majú do vyraďovacej fázy namierené obaja maďarskí nováčikovia. Miškovec už má svoje miesto prakticky isté a dokonca atakuje pozíciu v prvej šestke, v elitnej desiatke sa však udomácňuje aj MAC Budapešť. Ďalšie dôležité víťazstvo pridali „medvede“ v košickej Steel aréne, ktorú vyplienili už druhýkrát.

„Bojujeme o kvalifikáciu do play-off a každé body získané proti top tímom ligy predstavujú dôležitý bonus. Vyrovnávajúci gól inkasovaný v závere bol veľmi nepríjemný, ale som rád, že sme napokon vyhrali. Zaslúžili sme si to za bojovný výkon a fantasticky nám zachytal brankár. Urobili sme samozrejme aj nejaké chybičky, ale celkovo sme odohrali dobrý zápas,“ pochvaľoval si po víťazstve 5:4 po samostatných nájazdoch obranca Cameron Burt. 

Cameron Burt po góleTridsaťjedenročný rodák z amerického Detroitu otváral v piatej minúte zápasu skóre svojim tretím gólom v Tipsport lige.

„Bol to možno môj najľahší gól kariéry. Obranca sa tam zabudol a ostal som tam úplne voľný. Presilovky sme v tomto zápase zohrali celkovo veľmi dobre,“ u
pozornil jediný hráč tmavej pleti v našej súťaži na skutočnosť, že jeho tím využil hneď dve početné výhody.

Maďari v Košiciach dvakrát prehrávali, no v tretej tretine dvomi gólmi Istvána Terbócsa otočili a už už to vyzeralo na ich trojbodový úspech. Počas záverečnej power play „oceliarov“ mal Tomáš Klempa veľkú šancu skórovať do prázdnej bránky, no puk z jeho hokejky zachytil v bránkovisku Igor Ignatuškin a na druhej strane vyrovnal 12 sekúnd pred koncom tretej tretiny Patrik Lušňák.

Burt, Habal (3)


Aj také veci sa stávajú,“ pousmial sa Burt. „Chceli sme v prvom rade dostať puk z nášho pásma a bola z toho dobrá príležitosť na poisťovací gól. Nedali sme ho a súper vyrovnal. Dôležité bolo, že sme sa tým nenechali položiť. V predĺžení sme hrali v oslabení, ale napokon sme si našli cestičku k bodu navyše.“

Budapešť v každom prípade výkonom nepripomínala tím z desiatej priečky tabuľky. „Tiež si to myslím. V tomto zápase sme opäť raz ukázali, že ak potiahneme ako tím a na ľade necháme všetko, tak môžeme poraziť ktorýkoľvek tím v tejto lige. Tuším sme už vyhrali nad každým s výnimkou Nitry. Myslím si však, že kolektívnymi výkonmi máme na každého a účasť v predkole play-off je jednoznačným cieľom,“ dodal Američan Cameron Burt.

Košice - MAC Budapešť (11.1) (154 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia