spravy.sk spravy.sk

Hráč sa brankára nedotkol, súhlasil rozhodca. Gól aj tak neuznal. Slovanisti: Ukrivdili nám
zdroj: TASR

Hráč sa brankára nedotkol, súhlasil rozhodca. Gól aj tak neuznal. Slovanisti: Ukrivdili nám

Keď počas sviatkov ukončili dlhotrvajúcu sériu prehier, vedeli, že ich čakajú náročné duely. Po troch prehrách na tripe pridali ďalšie dve na domácej pôde. V oboch prípadoch vsietili prvé tri góly súperi, belasí sa ale vždy dokázali dostať späť do deja.

Duel plný faciek začal už v 77. sekunde, keď otvoril skóre Krikunov. O zhruba päť minút pridali ďalšie zásahy Tryamkin a z presilovky Dawes. Slovanisti sa síce dostali do zápasu, v tretej tretine však dostali gól už v dvadsiatej druhej sekunde a desať minút pred koncom im rozhodcovia neuznali kontaktný gól na 4:5, hoci sa nezdalo, že by sa Tomáš Hrnka dopustil akéhokoľvek previnenia. S rozhodcom sme sa zhodli, že k žiadnemu kontaktu medzi hráčom a brankárom neprišlo. Dodal, že problémom malo byť vizuálne bránenie v hre brankárovi. Viem, že také pravidlo existuje a uplatňuje sa, ak niekto nadmieru máva rukami alebo hokejkou brankárovi pri tvári, ale pravdupovediac, v inkriminovanom momente som nemal dojem, že by sa niečo také stalo,“ priblížil moment tréner Slovana Vladimír Országh.

Obranca Adam Jánošík strieľal od modrej, puk preletel ponad ramená Jakuba Kovářa. Magnetoskop mal však ukázať previnenie slovanistického centra, ktorý clonil českému brankárovi. Sám hráč bol z rozhodnutia ruských rozhodcov šokovaný. „V bránkovisku som nestál, k dotyku s brankárom neprišlo, nechápem. Všetci sme video videli – stál som pred bránou, nedopustil som sa ničoho nedovoleného, každý z nás povedal, že to bol regulárny gól. Keď sa ale arbitri rozhodli takto, musíme to iba strpieť. Cítime však veľkú krivdu. Bolo by to o jeden gól, psychická výhoda by bola na našej strane,“ povedal pre Hokej.sk Tomáš Hrnka.

„Najväčšia facka ale padla hneď na úvod. Celá prvá tretina nám vážne nevyšla,“ poznamenal ďalej Hrnka. Vsietiť tri góly trvalo v piatok Podoľsku trinásť a pol minúty. V nedeľu sa to Jekaterinburgu podarilo už za sedem. „Na strely to bolo 5:5, ale tie šance sa nedajú porovnať. Spravili sme obrovské chyby proti tímu s najlepšími presilovkami v súťaži, mohli sme čakať, že to takto dopadne. Nedá sa povedať, že by sme to podcenili alebo sa nekoncentrovali, jednoducho sme chybovali. Potom sme už hrali dobre, dali sme tri góly silnému protivníkovi, ale čo nám je to teraz platné?“ pýtal sa útočník tretej formácie, ktorá vypracovala dva z troch gólov.

fanúšikovia Slovan Bratislava
Na zápas si cez víkend našlo cestu na štadión 5308 divákov. (foto: TASR)

Domácu sériu zakončí posledný člen konferencie v utorok proti Traktoru Čeljabinsk. Slovan sa s ním v minulom kalendárnom roku stretol dvakrát, neskóroval ani raz. V oboch zápasoch podľahol 0:3. „To sa už nesmie zopakovať, v oboch posledných zápasoch sme prehrávali od úvodných minút o tri góly. Ak na tejto úrovni spravíte sedem chýb, dostanete minimálne päť gólov. Urobili sme zbytočné fauly, vytrestali nás. Vedeli sme, že prehrali dvakrát po sebe a prídu nabudení. Jekaterinburg ukázal, prečo je na prvom mieste v konferencii. Slúži nám ku cti, že sme to nezabalili a bojovali až do konca. Makali sme, prebudili sme divákov. To bolo dnes pre mňa podstatné,“ ukončil na optimistickú nôtu tréner Országh.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia