spravy.sk spravy.sk

Skalica ustúpila z vlaňajších pozícií, Vaškovič: Play off je nová súťaž
zdroj: jäzva

Skalica ustúpila z vlaňajších pozícií, Vaškovič: Play off je nová súťaž

Skaličanov nemusí domáca prehra s Humenným (5:6) až tak mrzieť, ani v prípade víťazstva by si totiž nezabezpečili v prvom kole play off výhodu domáceho prostredia. Po základnej časti napokon obsadili piate miesto a vo štvrťfinále vyzvú Topoľčany.

Pre Záhorákov je to tradičný súper, vo vyraďovacích bojoch sa s ním stretli vlani a aj predvlani. V oboch prípadoch postúpili ďalej hokejisti z kráľovského mesta. V tejto sezóne pre nich hovorí aj pohľad na vzájomné zápasy, keď dovolili Topoľčanom zo štyroch stretnutí vydolovať jediný bodík.

„Play off je nová súťaž a nehovorím to ako frázu. Začína sa od nuly a nemôžeme sa pozerať na to, že máme s Topoľčanmi aktívnu bilanciu. Chceli sme začať play off doma, to sa nám nepodarilo, ale nikde nie je napísané, že nemôžeme uspieť vonku,“
skonštatoval skalický útočník Ľubomír Vaškovič a na margo blížiacich sa vyraďovacích súbojov ešte dodal: „Musíme vyhrať tri zápasy a postúpiť do druhého kola. Najspokojnejší budem, ak si opäť zahráme baráž, ale bude to veľmi ťažké. Musíme sa však o to pokúsiť!“

Tento senický odchovanec pôsobí v zeleno-bielom drese už tretiu sezónu v rade. Vždy sa mu podarilo ukončiť základnú časť so ziskom vyše 50 kanadských bodov. Tentoraz sa zastavil na cifre 51 bodov, čo mu vynieslo honor najproduktívnejšieho hráča tímu.

Dávid Okoličány (vpravo) sa teší z presného zásahu (foto: jäzva)
Dávid Okoličány (vpravo) sa teší z presného zásahu (foto: jäzva)

Vlaňajšiu základnú časť zakončili Skaličania na prvom mieste so ziskom 110 bodov. V tomto ročníku sa im darilo podstatne menej a s 88 bodmi obsadili piatu pozíciu. Počas sezóny sa síce vyhli dlhším sériám prehier, ale okrem októbra, keď vyhrali päť zápasov v rade, nepotiahli viackrát ani takúto sériu víťazstiev.

„Musíme sa na to pozrieť reálne. Káder je oproti minulej sezóne oslabený. Nemáme až také kvalitné mužstvo, prvých päť tímov malo vyrovnanejšie zloženie kádra a hrali lepší hokej. To bol asi dôvod, že sme neboli dominantní tak, ako v minulej sezóne,“ myslí si Vaškovič. V lete opustilo skalický tím viacero hráčov, na čele s brankárom Petríkom, útočníkom Jarolínom či obrancami Mikéskom a Horváthom. V priebehu sezóny navyše oznámil koniec kariéry Tibor Kutálek.

V záverečnom zápase základnej časti chytil gólovú slinu Dávid Okoličány. Dvakrát prekonal hosťujúceho brankára Adamka a pripísal si aj asistenciu pri góle Trávníčka. „Proti Humennému sme zle vstúpili do stretnutia a vypomstilo sa nám to. V play off sa to nemôže opakovať, verím, že súperom neodovzdáme nič zadarmo a do každého zápasu pôjdeme naplno,“ hovorí 21-ročný útočník, ktorý prišiel pred štyrmi rokmi do skalickej juniorky a postupne sa dokázal prepracovať až do prvého tímu.

Vyraďovacie súboje začnú už o zopár dní. Prvé dve stretnutia odohrajú Záhoráci na pôde Topoľčian 1. a 2. februára, doma sa predstavia 5. a prípadne aj 6. februára.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia