spravy.sk spravy.sk

Krivošík predĺžil zmluvu v klube HPK Hämeenlinna
zdroj:

Krivošík predĺžil zmluvu v klube HPK Hämeenlinna

Slovenský hokejový talent menom Filip Krivošík, ktorý je „absolventom“ bývalej hokejovej školy Svišťe (pôsobil aj v Ružinove, v Chomutove), sa skvele adaptoval v najvyššej hokejovej fínskej súťaži Liiga v drese HPK Hämeenlinna a pred niekoľkými dňami podpísal s klubom nový kontrakt.

"Som nesmierne rád, že som sa rozhodol pre ,,fínsku cestu". Sezónu som odštartoval v seniorskom mužstve HPK a myslím si, že herné výkony z mojej strany boli na slušnej úrovni. Pochopiteľne, vždy to môže byť ešte aj lepšie. Urobil som však veľmi výrazný a verím, že aj dobrý krok, čoho dôkazom je nedávne predĺženie zmluvy na ďalšiu sezónu. Osobne by som sa chcel v nasledujúcej sezóne presadiť ešte viac a hlavne sa mienim posunúť do presilovkovej formácie. Chcem byť platným členom mužstva HPK a podávať kvalitné výkony. Hrať najlepšie ako viem a presadiť sa," vyznal sa úvodom 19-ročný útočník fínskeho klubu HPK Hämeenlinna Filip Krivošík, ktorý vlani dostal dokonca príležitosť ukázať sa aj v slovenskom seniorskom reprezentačnom tíme pod vedením trénera Craiga Ramsaya... 

,,Bol som milo prekvapený nomináciou. Bol to skutočne veľký krok nakuknúť do seniorského hokeja v národnom tíme a dúfam, že sa tam v budúcnosti ešte ukážem." A čo fascinuje Filipa na fínskom hokeji? ,,Sú kvalitní korčuliari a predovšetkým skvele bránia. Ich korčuľovanie smerom dozadu je na vysokej úrovni celej pätici. Jednoznačne si potrpia na obranu a priamočiarosť smerom na bránku. Pre cudzincov je veľmi náročné presadiť sa medzi nimi, pretože musíte ukázať hokejové atribúty na ich úrovni," prezradil Filip, ktorý má v sebe vypestovanú veľkú vôľu, húževnatosť i vytrvalosť. ,,Ak chcete uspieť vo vrcholovom športe, musíte sa zriecť množstva vecí. Viete, ak chcete niečo dokázať v hokejovom vyspelom svete, tak je to jednoducho o veľkom odriekaní sa... A ja snívam o NHL," dodal mladý slovenský hokejista Filip Krivošík, ktorého zastrešuje agentúra AA Sports Management.

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia