spravy.sk spravy.sk

Česká fitneska neprestáva šokovať: Prepísala históriu a ukázala zlato v hrdle
zdroj: instagram/Carolina Thunderbirds, Karolína Huvarová

Česká fitneska neprestáva šokovať: Prepísala históriu a ukázala zlato v hrdle

V novembri minulého roka šokovala krátkodobým angažmánom na poste hlavného kouča Federal Hockey League (FHL). Najnovšie zaplavilo sociálne siete video, kde nádherne odspievala českú národnú hymnu. Hotuje sa aj na tú slovenskú.

Tridsaťročná Karolína Huvarová sa už dlhodobo venuje fitness cvičeniu a zdravému životnému štýlu, v minulosti sa venovala aj tancu, spevu či herectvu. Pred pätnástimi rokmi získala licenciu, vďaka ktorej mohla vykonávať prácu osobného trénera, vlastnila aj vlastné centrum v českom Fulneku. Určitý čas už pôsobí v štruktúrach profesionálneho hokejového tímu Carolina Thunderbirds, ktorý hrá nižšiu zámorskú súťaž Federal Hockey League (FHL). Hokejovým fanúšikom sa dostala na zreteľ v novembri, keď bola vymenovaná za dočasnú hlavnú trénerku. Na šesť zápasov nahradila Andrého Nieca, ktorý dostal disciplinárny trest. „André aj pán prezident Scott Brand sa zhodli, že budem tou najlepšou voľbou. Nielen kvôli jazykovým znalostiam, ale tiež preto, že ma všetci hráči rešpektujú a sú na mňa zvyknutí z tréningov,“ povedala vtedy Huvarová médiám. Stala sa tak prvou Európankou, ktorá z pozície trénerky viedla mužský profesionálny tím v zámorí.

Najnovšie sa Huvarová, ktorú sledujú desaťtisíce fanúšikov na sociálnych sieťach, predviedla ako speváčka. Pred zápasmi Caroliny sa pustila do spievaní hymien, cez víkend zanôtila aj tú českú. „Množstvo z vás sa pýtalo, prečo zaznela česká hymna v Amerike. Pokiaľ sledujete ako sa nášmu tímu darí, viete, že sa nám podarilo vyhrať už 24-krát v rade. Dvadsaťdva výhier za sebou bol pritom historický rekord súťaže. Ako poctu každému z hráčov zo všetkých krajín hráme pred zápasom ich hymnu. Minule bola kanadská hymna, včera naša česká,“ vysvetlila Huvarová v príspevku na sociálnej sieti Instagram. „Ešte nám zostáva slovenská, ktorú asi budem tiež spievať ja a ruská. No na tú si netrúfam,“ dodala.

Dres Thunderbirds obliekajú obrancovia Karel Drahorad, Jiří Peštuka a útočníci Petr Panáček a Jiří Pargáč. Zo Slovákov je to brankár a odchovanec bratislavského Slovana Christián Pavlas a rodák z Prievidze Peter Čičmanec, útočník pôsobí v zámorí už šiesty rok. „Bola to pre mňa obrovská česť. Musím sa priznať, že potom, čo ohlásili, že budem spievať českú hymnu a ozval sa obrovský jasot a potlesk, trochu sa mi rozklepali kolená. Musela som si dať pár sekúnd na upokojenie, inak by som to ani nebola schopná odspievať. Američania boli nadšení, aj keď hovorili, že textu vôbec nerozumeli. Chalani z Česka a Slovenska boli ešte nadšenejší, vraveli, že mali husiu kožu, že si spomenuli na našu krásnu vlasť a zahrialo ich to u srdca,“ napísala k populárnemu videu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia