spravy.sk spravy.sk

Lantošiho skrvavilo košické plexisklo. S Bučekom potom dostali Nitru na tretie miesto
zdroj: foto jäzva

Lantošiho skrvavilo košické plexisklo. S Bučekom potom dostali Nitru na tretie miesto

Zatiaľ čo Košičanom dochádza v závere základnej časti para a prehrali tretí z posledných štyroch zápasov, Nitrania sa vezú na päťzápasovej víťaznej vlne. Logickým vyústením tohto porovnania je výmena na tretej priečke tabuľky. Tá už po piatku nepatrí východniarom, ale hokejistom spod Zobora.

„Nekalkulujeme a chceme vyhrať všetky zápasy do konca základnej časti. Tak, aby sme boli pripravení na play-off. V zápasoch proti Košiciam je to vždy vyrovnané a rozhodujú detaily,“ vyslovil sa po víťazstve 4:3 v Steel aréne autor dvoch gólov „corgoňov“ Samuel Buček, ktorý navýšil svoj tohtosezónny účet na 29 presných zásahov. „Som za to vďačný, ale góly neprídu samé. Myslím si, že som si to zaslúžil poctivou prácou, ktorú sa snažím odvádzať každý deň. A keď k tomu máte aj dobrých spoluhráčov, tak sa vám hrá ľahšie.“

Róbert Lantoši


Okrem Bučeka v dôležitom súboji v Košiciach skóroval aj druhý nitriansky reprezentant Róbert Lantoši. Dvadsaťtriročný krídelník predviedol v úvode deviatej minúty dokonale zrealizované trestné strieľanie po faule Romana Derljuka.

„Dostal som šancu a od prvej chvíle som vedel, čo chcem urobiť. Som rád, že mi to vyšlo,“
pousmial sa Lantoši, z ktorého brady stekala počas rozhovoru krv. „Zranilo ma plexisklo hneď v prvom striedaní,“ objasnil.

Tých pár kvapiek krvi však veľmi ochotne obetoval za zisk troch bodov z ľadu priameho tabuľkového súpera. „Sme radi za tri body. Bol to náročný zápas, ale rozhodlo to, že sme využili svoje šance. Získali sme cenné body, preskočili sme Košice a v závere základnej časti urobíme všetko preto, aby sme už pred nimi zotrvali. Vieme, že to nebude ľahké, ale máme to vo svojich rukách.“

Nitra opäť raz potvrdila povesť ofenzívneho tímu, ktorý sa nebojí útočiť ani na klziskách tabuľkovo vysoko postavených súperov.

„V tíme máme veľa dobrých korčuliarov i strelcov. Snažíme sa to teda využívať,
“ poznamenal Lantoši v súvislosti s 210 strelenými gólmi Nitry v aktuálnej sezóne.

Košice - NItra (22.2) (152 obrázkov v galérii)

Posun na tretiu pozíciu tabuľky potešil aj útočníka Samuela Bučeka. Na strelenie dvoch gólov v druhej tretine mu stačilo necelých päť minút.

„Keď som bol v Amerike, tak nám tréner vravel, že tím, ktorý strelí dva góly po sebe, sa dostane v zápase navrch a mal by to už zvládnuť. Som rád, že sa toto pravidlo potvrdilo,“
pousmial sa Buček.

V pozícii aktuálneho reprezentanta Slovenska sa tak ideálnym spôsobom odprezentoval na ľade, ktoré bude už o pár mesiacov hostiť majstrovstvá sveta.

„Nerád to hovorím, ale mne sa v Steel aréne v minulosti nehralo dobre. V Nitre hráme na inom rozmere klziska a som preto rád, že mi to teraz konečne padlo. A pevne dúfam, že si tu zahrám aj v máji,
“ dodal pre hokej.sk spokojným tónom Samuel Buček.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia