spravy.sk spravy.sk

V Nových Zámkoch zavládol smútok a sklamanie, Jančuška: Predstavoval som si to celkom inak
zdroj: Mário Bóna - HC 07 Detva

V Nových Zámkoch zavládol smútok a sklamanie, Jančuška: Predstavoval som si to celkom inak

Ešte tri kolá pred koncom základnej časti sa zdalo, že Nové Zámky už nemôže o šieste miesto tabuľky a priamy postup do štvrťfinále play off nič pripraviť. Po dvoch prehrách však dostal od svojho konkurenta šancu pobiť sa o TOP 6 Trenčín, ktorý ju poslednom kole využil, keď triumfoval na ľade Nových Zámkov 3:0.

Zverenci trénera Jančušku sa tak ocitli na siedmej priečke a o štvrťfinále museli zabojovať v predkole s Detvou. Proti súperovi, ktorý získal o 30 bodov menej, boli Novozámčania jasnými favoritmi. Séria sa však pre nich skončila ako zo zlého sna. Prehra 1:3 na zápasy im ukončila sezónu už 5. marca. Pre tím, ktorý sa v úvode ročníka pohyboval na špici a celý čas mieril do štvrťfinále, bude konečné deviate miesto určite sklamaním. „Ešte v posledný deň základnej časti sme boli na šiestom mieste a vidíte, ako to všetko dopadlo,“ smutne si povzdychol tréner Jančuška.

Kým najväčšia pozornosť klubov aj verejnosti sa v tomto období sústredí na play off, Nové Zámky s blížiacim sa koncom sezóny strácali dych. „V každom prípade naša forma nebola optimálna. Vzhľadom na káder mužstva sme mali byť v prvej šestke a udržať si ju. Mali sme dostatok zápasov na to, aby sme to zvládli,“ rozoberal príčiny výpadku 59-ročný rodák z Liptovského Mikuláša.

Milan Jančuška, Jerguš Bača
Milan Jančuška a Jerguš Bača (foto: Mário Bóna - HC 07 Detva)

„Boli sme favorit a končíme veľmi skoro. Sme smutní, sklamaní, ja osobne veľmi. Predstavoval som si sezónu úplne inak, aj vzhľadom na to, ako začala,“ netajil rozčarovanie z nečakaného konca Jančuška: „Na hodnotenie bude ešte veľa času, ale v tejto chvíli je to naozaj obrovské sklamanie a smútok. Detva nebola lepšia, ale dali do toho oveľa viac srdca, chcenia, a to prevážilo nad našou kvalitou. Mali sme problém so strelením gólu, trápili sme sa v koncovke. Bolo to cítiť v celej sérii okrem prvého stretnutia. Tieto tri duely to nebolo ono, máme naviac, ako sme ukázali. Preto odchádzame z Detvy so sklonenou hlavou a končíme sezónu takto skoro.“

Vyrovnané play off zápasy často nerozhodujú jednotlivci, ale obetavosť a tímový výkon. Inak tomu nebolo ani v tomto prípade. „Po základnej časti bol medzi oboma mužstvami priepastný rozdiel 30 bodov. To však v play off nerozhoduje. Tam nezáleží na mene, ale na podanom výkone, na srdiečku, bojovnosti. V tomto nás Detva predčila. Je to realita a veľký smútok na duši,“ dodal Jančuška.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia