spravy.sk spravy.sk

Vlci vs. líšky. Oberú Michalovce Žilinu o najvyššiu súťaž?
zdroj: foto jäzva

Vlci vs. líšky. Oberú Michalovce Žilinu o najvyššiu súťaž?

V Tipsport lige sa naplno rozkrútil kolotoč štvrťfinálových zápasov, no popri tom dnes odštartuje aj nemenej dôležitá barážová séria.

Dokážu si žilinskí Vlci zachrániť extraligovú kožu, alebo si vybojuje historický postup čerstvý víťaz prvej ligy z Michaloviec?

„Skončili sme poslední a niečo také sme určite nechceli. Nevadí, ideme do boja o záchranu a tam to musíme uhrať. Začíname doma, máme skúsené mužstvo. Verím, že to dotiahneme do víťazného konca," vyslovil sa útočník Mshk DOXXBet Žilina Lukáš Hvila.

Na strane Tipsportligistu sú regenerácia a čas na prípravu. Zatiaľ čo Žilina sa na baráž pripravuje už niekoľko týždňov a má síl na rozdávanie, Zemplínčania odohrali svoj siedmy finálový zápas len pred pár dňami. Majstrovský pohár zodvihli nad hlavy v piatok a nasledovali krátke oslavy.

Škoda, že sme sériu neukončili skôr, pretože by sme mali viac času na regeneráciu. Aj tak však chceme byť Žiline dôstojným súperom. Chceme zabojovať o postup, ale možno nie všetci vidia, ako nastupujeme ma a ako Žilina. My máme možno 5 obrancov, oni možno 15. My máme v nohách ťažké play-off, oni oddychujú a pripravujú sa. Určite sa však nevzdávame," vyslovil sa útočník Marek Mašlonka, ktorého doplnil Erik Piatak: "Ak by sme neverili v postup, tak by sme do toho ani nešli. Musíme však oddýchnuť a čo najskôr sa prispôsobiť extraligovému tempu. Je to trochu nespravodlivé. My sme odohrali ťažké play-off, chlapci dohrávali so zraneniami a oni budú oddýchnutí. S formátom však nespravíme nič, musíme zabojovať."

Michalovce si zahrali baráž aj v minulej sezóne, keď obsadili v tabuľke štyroch tímov tretiu pozíciu. Na druhú Detvu stratili šesť bodov. 

Posledným úspešným prvoligistom v baráži boli v roku 2016 Nové Zámky, ktoré za seba dostali v trojčlennej tabuľke o bodík dovtedajšieho extraligistu z Piešťan, ako aj prvoligový Bardejov.

Úvodné dve stretnutia série sú na programe dnes a zajtra pod Dubňom. Následne sa séria presunie na Zemplín (sobota, nedeľa). Právo na účasť v budúcej sezóne Tipsport ligy si vybojuje mužstvo so štyrmi víťazstvami.

Program baráže o Tipsport ligu

1. zápas: utorok 12. marca o 19.00 hod.: MsHK Žilina – HK Dukla Ingema Michalovce.

2. zápas: streda 13. marca o 17.30 hod.: MsHK Žilina – HK Dukla Ingema Michalovce.

3. zápas: sobota 16. marca o 17.30 hod.: HK Dukla Ingema Michalovce – MsHK Žilina.

4. zápas: nedeľa 17. marca o 17.30 hod.: HK Dukla Ingema Michalovce – MsHK Žilina.

Prípadný 5. zápas: utorok 19. marca o 17.30 hod.: MsHK Žilina – HK Dukla Ingema Michalovce.

Prípadný 6. zápas: štvrtok 21. marca o 17.30 hod.: HK Dukla Ingema Michalovce – MsHK Žilina.

Prípadný 7. zápas: sobota 23. marca o 17.30 hod.: MsHK Žilina – HK Dukla Ingema Michalovce.

*hrá sa na štyri víťazné stretnutia

Kádre tímov

MsHK Žilina

Brankári: Tomáš Fučík, Maroš Mikoláš.

Obrancovia: Jiří Kučný, Marek Hudec, Martin Turian, Lukáš Dubeň, Ivan Jankovič, Emil Bagin, René Piegl, Lukáš Matejka, Marcel Dlugoš, Jakub Mendrej.

Útočníci: Michal Barta, Dominik Rehák, Filip Surovka, Rudolf Huna, Lukáš Hvila, Filip Ondruš, Richard Jenčík, Peter Húževka, Martin Podešva, Juraj Milý, Jakub Ručkay, Matej Síkela, Petr Beránek, David Hrazdíra.

Tréner: Stanislav Škorvánek st.

HK Dukla Ingema Michalovce

Brankári: Adam Trenčan, Tomáš Tkáčik, Mário Lamper.

Obrancovia: Marek Kolba, Michal Korenko, Oliver Košecký, Damián Novický, Martin Bdžoch, Tomáš Valečko, Ladislav Hopkovič a Daniel Hančák (zranení).

Útočníci: Matej Giľák, Erik Piatak, Marek Mašlonka, Samuel Chalupa, Lukáš Toma, Lukáš Hamráček, Igor Safaralejev, Jakub Linet, Mário Róth, Nikita Dvurečenskij, Tomáš Banovský, Radovan Cútt, Vladislav Bojko, Vladislav Gavrik, Radovan Mesaroš, Ľubor Balko (dlhodobo zranený).

Tréner: Miroslav Chudý.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia