spravy.sk spravy.sk

Škorvánek pozýva Žilinčanov aj na dnešný zápas, Michalovce ho chcú ukoristiť pre seba
zdroj: foto jäzva

Škorvánek pozýva Žilinčanov aj na dnešný zápas, Michalovce ho chcú ukoristiť pre seba

Prvý barážový duel medzi Žilinou a Michalovcami priniesol zaujímavý hokej a víťazstvo favorita z najvyššej súťaže. Víťazi tej druhej najvyššej prehajdákali prostrednú časť, a potom v závere už naháňali zajaca za chvost. Do dnešného duelu však idú odhodlaní zabojovať o vyrovnanie série.

Na žilinské pomery solídna návšteva, podľa oficiálnych údajov tesne nad tisíc divákov, vytvorila prvému barážovému zápasu dobrú kulisu. Niekoľko desiatok fanúšikov mužstva z východu republiky cestovalo, dokonca aj s malými deťmi, aby mohli podporiť svoje „líšky“ v boji o víťazstvo na ľade tipsportligistu. Svojim miláčikom vytvorili neúnavným bubnovaním a povzbudzovaním ak nie domácu, tak aspoň veľmi dobrú atmosféru. Hoci sa z výhry svojho tímu netešili, určite neľutovali, že za ním merali cestu naprieč Slovenskom.

Na Michalovciach bolo vidno, že sú dobre rozohrané z play off 1. ligy a ťažkých duelov s Martinom. V baráži o účasť medzi budúcoročnou hokejovou elitou sú predsa len favoritmi Žilinčania, Michalovce môžu iba prekvapiť a hrať bez veľkého tlaku. To sa ukázalo aj v úvodnej časti, ktorá sa skončila bez gólov. Žilinské skúsenosti sa prejavili až neskôr. „Neodohrali sme nejaký zlý zápas. Dostali sme síce tri rovnaké góly, ale kým sme hrali svoj systém, nemali domáci vyložené šance. Chýbalo nám v druhej tretine viac striel, mali sme ich tuším iba päť, čo bolo málo. Chyby v druhej časti nás stáli zápas, ale stále je to iba 1:0 a všetko je otvorené,“ povedal autor jediného presného zásahu „líšok“ Lukáš Toma. 

Toma a ChalupaTo, že o prehre hostí rozhodol prvý gól, potvrdil aj gólman Michaloviec Adam Trenčan. Vzal ho na seba. „Ide na moje tričko. Bol to nahodený puk, ktorý sa dal úplne v pohode chytiť, ale vypadol mi. Chcel som ho chytiť ešte raz, ale preskočil mi hokejku a rovno na hokejku Surovku, ktorý prakticky dal gól do prázdnej brány. Domáci mali aj kus šťastia. Do tohto momentu to totiž bol vyrovnaný zápas, ktorý sme mohli vyhrať. Žilinu to však nakoplo, dali nám ďalšie dva góly, pri ktorých mali aj trochu šťastia. Nevadí, hráme ďalší zápas a ideme doňho, akoby bolo 0:0,“ prezradil brankár Dukly.

Finálová séria s Martinom bola až sedemzápasová. Cítili Michalovčania aj nejakú únavu z nej? „Bolo to náročné finále, stálo nás dosť síl a cítili sme po ňom trochu únavu. Myslím si však, že sme si za tých pár dní oddýchli a sme pripravení. Nie je sa prečo šetriť, dáme do toho maximum a verím, že si vezmeme zo žilinského ľadu jedno víťazstvo,“ dodal Trenčan.

Filip Surovka


Všetky žilinské góly padli v priebehu necelých desiatich minút, ale až v druhej tretine. V tej prvej sa domáci trošku pomalšie rozbiehali. „Nemali sme dva týždne zápasovú prax, čo sa môže javiť ako výhovorka, ale jednoducho to cítite, obzvlášť proti súperovi, ktorý je rozbehnutý a v zápasovom rytme, hoc je aj unavený,“ prezradil center „vlkov“ Filip Surovka, ktorý využil spomínané Trenčanovo zaváhanie na prvý gól svojho tímu.

Tréneri ho zaradili až do štvrtej formácie k žilinským odchovancom Filipovi Ondrušovi a Dominikovi Rehákovi. Spolupráca útoku bola dobrá a Surovkov útok vôbec nepripomínal „checking line“, naopak, v zápase viackrát podkúrili súperovi. Žilinskí tréneri umne rozložili sily na všetky štyri formácie, pričom pri aj hráči tej poslednej boli na ľade viac ako desať minút. „Vôbec nezáleží, že sme štvrtá lajna. Chalani na krídlach sú rýchli a draví a aj gól, ktorý som strelil, vybojovali Domino s Filipom. Ja som už puk len doklepol do brány,“ pripísal dôležité zásluhy na svojom góle spoluhráčom 29-ročný center.

Žilinčania si výhru 3:1 a vedenie 1:0 v sérii vážia. „Veľmi si ceníme prvé víťazstvo, je to prvý krok zo štyroch za nami a verím, že sa budeme iba zlepšovať. Súper určite nepovedal posledné slovo, čo ukázal aj za stavu 3:0 pre nás. Séria bude ťažká, ale aj po výhre ostávame na zemi. Sme skromní a veľmi si vážime každý gól, ktorý strelíme. Michalovce sú veľmi zdatný a kvalitný protivník a máme voči nemu rešpekt. Zahrali sme však dobre ako tím, podržal nás v zlomových momentoch aj brankár Fučík. Hrali sme aj disciplinovane, hoci prvé dve presilovky hrali hostia,“ povedal po zápase tréner „vlkov“ Stanislav Škorvánek.

Toho potešila aj vyššia divácka návšteva na zápase a dobrá atmosféra, ktorú fanúšikovia oboch tímov vytvorili. „Veľmi si cením, že diváci prišli, aj keď sa hralo až od 19. hodiny, kvôli futbalovému duelu predtým. Prišli však aj futbaloví fanúšikovia, ktorí nás povzbudili a my sme ich potešili. Chcem ich poprosiť, ak môžu, nech prídu aj dnes a my budeme určite bojovať najlepšie ako vieme,“ dodal kouč Žiliny.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia