spravy.sk spravy.sk

Detviansky vzdor umlčal favorit až v predĺžení, Sloboda: Vedeli sme, že nás nečaká nič jednoduché
zdroj: foto: TASR

Detviansky vzdor umlčal favorit až v predĺžení, Sloboda: Vedeli sme, že nás nečaká nič jednoduché

Svedkami poriadnej drámy boli v stredu diváci na zaplnenom štadióne v Detve. Domáci siahali proti veľkému favoritovi z Banskej Bystrice na druhé víťazstvo v sérii, napokon sa museli skloniť pred víťazom základnej časti. O futbalovej výhre baranov 1:0 rozhodol v predĺžení Faille. Oba tímy sa mohli spoľahnúť na skvelých gólmanov, domáci Petrík kryl 47 striel súpera, hosťujúci Williams pomohol k výhre čistým kontom a 36 zákrokmi. Majster sa tak ujal vedenia v sérii 2:1. Podpoľanci sa pokúsia vo štvrtok vyrovnať stav série, v opačnom prípade získa ich súper postupový mečbal.

„Je to obrovská škoda, mrzí nás to. Boli sme blízko k výhre. Hoci bol výsledok 0:0, bol to dobrý zápas pre nás aj pre divákov, napínavý do poslednej minúty. Bystrica napokon dala gól a zvíťazila,“ hovoril bezprostredne po zápase kapitán Detvy Jozef Sládok. Nálada po tesnej prehre nebola u domácich najlepšia, no podľa vysokého obrancu to treba pred štvrtkom čo najskôr hodiť za hlavu. „Takáto prehra mrzí omnoho viac, ako keď prehráte 0:5. Ste v zápase, blízko k výhre. Ideme však ďalej, nič iné nám nezostáva. Vo štvrtok je ďalší zápas, ukázali sme, že vieme hrať aj s veľkým favoritom. Ak podáme znovu minimálne takýto výkon, bude to dobre,“ pokračuje rodák zo Zvolena.

V sérii Banskej Bystrice s Detvou sa všeobecne predpokladala jasná nadvláda baranov. No Podpoľanci dokážu svojmu súperovi vzdorovať. Platilo to aj v stredu, kedy platil až do 66. minúty bezgólový stav. V hokeji málo vídaný jav. „Bolo to trochu zvláštne. Oba tímy držali brankári, nepadalo to tam, ľad bol katastrofálny. Súper je favorit. No keď sme na ľade, každý zabúda na to, kto ako skončil v tabuľke. Sme samozrejme radi, že hráme vyrovnané zápasy s takýmto favoritom,“ dodal Sládok.

Jozef Sládok
Kapitán Detvy Jozef Sládok. (foto: Mário Bóna - HC 07 Detva)

„Veľmi dôležitý zápas aj víťazstvo. Je to pre nás možno aj lepšie, ako keby sme vyhrali 5:0. Všetci sme siahli na dno svojich síl. Mali sme veľa šancí, aby sme otvorili skóre. Sme však radi aj za takúto výhru,“ netajil dôležitosť výhry obranca Karol Sloboda, ktorý počas celého stretnutia ohrozoval domácu svätyňu: „Mal som veľa streleckých pokusov, hlavne z druhej šance som mal dať gól. Musím trafiť bránku, je to chyba. V druhej tretine sme celkom dominovali, mali sme veľké množstvo šancí. Musím povedať, že brankár Detvy má veľmi dobrú formu. My sa však musíme viac tlačiť do bránky a znepríjemniť im to.“

Ako priznal aj 35-ročný bek, proti Detve sa rozhodne nehrá jednoducho. „Sú nepríjemní, korčuľujú, napádajú nás, my sme to však o nich vedeli. Aj v základnej časti takí boli. Vedeli sme, že nás nečaká nič jednoduché,“ vravel 31-násobný reprezentant, podľa ktorého situáciu sťažil aj fakt, že súper mal výhodu domáceho ľadu: „Hrá sa tu veľmi ťažko, ľad je veľmi zlý, stále to skáče,“ zakončil rozhovor s novinármi Karol Sloboda.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia