spravy.sk spravy.sk

Podceňovaný nováčik to dotiahol do štvrťfinále, Klempa: Podmienky v Budapešti boli vynikajúce
zdroj: jäzva

Podceňovaný nováčik to dotiahol do štvrťfinále, Klempa: Podmienky v Budapešti boli vynikajúce

Na konečnom siedmom mieste skončia hokejisti MAC Budapešť vo svojej historicky prvej sezóne v Tipsport lige. Po hrozivom úvode sezóny sa dokázali hokejisti z metropoly Maďarska pozbierať, v predkole play off vyradili Miškovec prekvapujúco hladko. Vo štvrťfinále stroskotali na Zvolene, druhý tím základnej časti zvíťazil 4:1 na zápasy.

„Zvolen má veľmi dobrý tím, my však máme byť na čo hrdí. Odohrali sme veľmi dobré zápasy, bolo to super pre ligu, fanúšikov, ale aj hráčov,“ povedal po poslednom stretnutí sezóny Tamás Pozsgai: „Teraz sme trošku sklamaní, lebo nikto nemá rád prehry. Vieme však, že proti nám stáli výborné tímy. Hodnotenie sezóny bude určite pozitívne.“

V základnej časti skončila Budapešť na deviatom mieste tabuľky. Druhý maďarský celok Miškovec získal o 21 bodov viac, jeho vyradenie 0:3 bolo veľkým prekvapením. V Budapešti tak budú hodnotiť sezónu pozitívne. „Neviem, koľko ľudí si pred sezónou myslelo, že sa dostaneme do play off. My sme to dokázali a sme s tým veľmi spokojní. Je to náš prvý rok v Tipsport lige a dúfam, že nie posledný. Chceme tu hrať aj v budúcej sezóne a dokázať niečo špeciálne,“ dodal Pozsgai.

Tomáš Klempa
Tomáš Klempa (foto: jäzva)

Jediným Slovákom v tíme MAC bol útočník Tomáš Klempa. „Dopadlo to tak, ako to dopadlo. Tento posledný duel podľa mňa mohol skončiť aj inak. Mali sme kopec šancí, keby sme ich premenili viac, vynútili by sme si možno ďalší zápas. No máme koniec sezóny,“ začal hodnotenie 35-ročný rodák z Piešťan: „Prvý krôčik bol dostať sa do play off. Potom to však už je iná súťaž. Boli sme šťastní, že sme vyradili Miškovec a boli sme prvým maďarským mužstvom v play off Tipsport ligy. Siedme miesto je určite pekným úspechom. Veď v úvode sezóny sme všetko prehrávali, potom to bolo ako na húsenkovej dráhe.“

Klempa si v tíme nováčika súťaže pripísal na svoje konto v 65 zápasoch 44 bodov. Ako bol spokojný so svojimi výkonmi? „Z osobného hľadiska sa nemôžem sťažovať. Padalo mi to tam, mal som dostatok bodov. Podmienky vytvorené v Budapešti boli vynikajúce. Sezóna bola taká hore-dole. Podarilo sa nám postúpiť do play off, čo je na prvý rok slušné,“ zakončil Klempa.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia