spravy.sk spravy.sk

Trenčan by nechcel byť v žilinskej koži: Pôsobí na nich obrovský tlak!
zdroj: foto jäzva

Trenčan by nechcel byť v žilinskej koži: Pôsobí na nich obrovský tlak!

Po štyroch zápasoch bojov o poslednú miestenku do tipsportligovej sezóny 2019-20 je stav medzi Žilinou a Michalovcami vyrovnaný - 2:2. Víťazstvom v prvej lige namlsaná Dukla odhodila po dvoch prehrách pod Dubňom rešpekt a svoje štvortisícové publikum potešila dvoma víťazstvami.

Hra "líšok" sa v oboch prípadoch opierala o spoľahlivé výkony brankára Adama Trenčana. Vo štvrtom súboji dokonca vychytal svoju deviatu nulu sezóny, keď zneškodnil všetkých 25 striel súpera. Hokej.sk sa s ním pozhováral o tomto víťazstve, ako aj o doterajšom priebehu série. 

Adam, čo pre Duklu znamenajú dve domáce víťazstvá nad Žilinou?

My sme chceli vyhrať už na žilinskom ľade a hoci to nevyšlo, vraveli sme si, že doma sme silní a my to zvládneme. Máme za sebou dva dôležité kroky a ak by sme teraz vyhrali aj na ich ľade, tak to už bude mať Žilina veľmi ťažké. Ja dúfam, že tam vyhrať dokážeme.

O výsledku rozhodli dva góly Nikitu Dvurečenského z prvej tretiny. Povzbudil vás k energickému vstupu obrat z predošlého zápasu?


Naše predošlé úvody boli ustráchané, ale tentoraz sme začali fantasticky. Mali sme dosť veľa šancí a zaslúžene sme viedli. Ku koncu prvej tretiny prevzala Žilina iniciatívu, ale potom sme hrali svoju hru a myslím si, že sme boli lepším tímom. 

Trenčan, Jenčík


Prvá tretina však priniesla aj viaceré šarvátky. Ako ste vnímali veľkú bitku za svojou bránkou?

Takých vecí sa netreba báť. Ak je to potrebné, tak musíte zhodiť rukavice a ísť do toho. Hokej nie je balet a nás tá bitka napokon nakopla správnym spôsobom.

Súper sa do hry nevrátil aj zásluhou vašej deviatej nuly sezóny. Radíte ju medzi najcennejšie?


Samozrejme, bolo veľmi dôležité, aby nestrelili kontaktný gól. Musím sa však poďakovať spoluhráčom, ktorí hrali nesmierne obetavo. Skákali do striel a miestami boli všetci piati v bránkovisku. Takto má vyzerať bojovnosť a obetavosť.

Doma ste dvakrát vyhrali. Ako si teda vysvetľujete úvodné dve prehry série. Potrebovali ste nechať vyšumieť majstrovskú „opicu“?


Iste, je trochu nefér, že prvoligista musí absolvovať náročné play-off, získať titul a k tomu patrí aj malá oslava. Súper naopak oddychoval, pripravoval sa na baráž a navyše má výhodu prípadného siedmeho zápasu na domácom ľade. S tým my však neurobíme nič. Podmienky sú takto dané a my tam preto musíme jednoducho vyhrať jeden zápas.

Húževka, Trenčan


V posledných zápasoch to vyzeralo tak, že Michalovce túžia po Tipsport lige viac ako Žilina. Máte ten pocit aj vy?

Možno to vyzerá takto aj preto, že my nemáme čo stratiť. Môžeme iba získať, zatiaľ čo im ide o všetko. Ono sa to nezdá, ale určite na nich pôsobí silný tlak a nechcel by som to zažiť z druhej strany. Hlava robí veľmi veľa a bolo vidieť, že my si ideme za svojim. V prvých dvoch zápasoch chceli viac oni, teraz my.

Žilina je teraz dve prehry od vyradenia z elitnej súťaže. Cítite stúpajúcu nervozitu favorita?


Určite. Žiline ide o všetko a ak by sme tam teraz vyhrali, tak by boli pod neuveriteľným tlakom. Stačila by jedna chyba a mohli by vypadnúť. Toto rozpoloženie by sme radi využili. Tieto dve víťazstvá nám dodali sebavedomie, energiu a teraz už vieme, že ich môžeme zdolať. Momentálne je to veľmi otvorené a pokojne sa môže stať, že sa nám to podarí.

Michalovce - Žilina (4. barážový zápas) (128 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia