spravy.sk spravy.sk

Baginovi sa opäť splašili ruky, žilinská líška si baráž užíva
zdroj: foto jäzva

Baginovi sa opäť splašili ruky, žilinská líška si baráž užíva

Z barážových sérií, ktoré Žilinčania počas svojho pôsobenia medzi slovenskou hokejovou elitou odohrali, je aktuálna s Michalovcami najvyrovnanejšia. Nielen čo sa týka výsledkov, ale aj predvedenej hry. Navyše stále platí pravidlo, že domáci tím ešte na svojom ľade v tejto sérii neprehral.

Žilinčania mali k tomu v piatom stretnutí blízko, keď ich už v úvode 2. minúty zaskočil sólom z hĺlbky vlastnej tretiny až do hĺbky tej súperovej a presným zakončením ich odchovanec Jakub Linet. „Mal som pri mojom góle aj kus šťastia, ale som rád. Bolo nám to však nanič, keďže víťazstvo si domov nevezieme. Začali sme dobre, potom sme sa však prestali tlačiť do bránky, akoby sme sa uspokojili. Žilinčanov nakopol prvý gól, začali hrať aktívnejšie, dostávali sa do šancí a otočili na 2:1. Chceli sme so zápasom niečo spraviť, no bohužiaľ, súper hral dobre, kvalitne bránil,“ prezradil útočník, ktorý však v posledných dueloch nastupuje ako obranca.

Michalovce mohli Žilinu položiť na lopatky v polovici úvodnej tretiny, keď mali k dobru 112-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Zahrali ju však slabo a ďalší gól nepridali. „Hovorí sa, že ak nepremeníte presilovku 5 na 3, nezaslúžite si vyhrať. Mali sme aj nejaké šance, ale dobre zasiahol brankár. Následne sme za to pykali,“ okomentoval dôležitý moment v zápase Linet.

Róth, Fučík, Linet


„Líšky“ budú mať vo štvrtkovom zápase nôž na krku. Musia totiž jednoznačne vyhrať, inak bude koniec ich postupovým snom. V ústrety víťazstvu ich určite poženie aj vypredaný štadión v Michalovciach. „Hrá sa na štyri víťazné zápasy. Pokúsime sa na nevydarený piaty duel čo najskôr zabudnúť, určite neskladáme zbrane. Do ďalšieho stretnutia pôjdeme určite s cieľom vyhrať, už aj kvôli fanúšikom. Chceme sa ešte do Žiliny vrátiť,“ doplnil 28-ročný, momentálne obranca.

Ako sa Linetovi vlastne hrá proti svojmu materskému klubu a komu fandí jeho rodina? „Zápasy sú to špecifické, ale zatiaľ si ich užívam. Som rád, že sú vyrovnané a aj celá séria. Rodina, samozrejme, fandí Michalovciam,“ zakončil s úsmevom napriek prehre Jakub Linet.

Cútt, Bagin


K rýchlemu, iba 58-sekundovému obratu Žilinčanov v zápase, zavelil takisto obranca, ofenzívne ladený Emil Bagin. Využil zmätok v obrane hostí, prekľučkoval sa od modrej čiary s pukom medzi kruhmi a strelou po ľade a pomedzi Trenčanove betóny vyrovnal. Podobný kúsok vyviedol už niekoľkokrát v sezóne. „Trochu sa mi splašili ruky, podarila sa mi sťahovačka, a potom som puk pohotovo vystrelili. Chvalabohu, padlo to brankárovi pomedzi nohy,“ opísal svoj gól 25-ročný žilinský bek.

Vo štvrtok sa predstaví so spoluhráčmi opäť na ľade súpera, ale po dvoch porážkach sa „vlci“ chcú do tretice vracať domov s víťazstvom a pocitom, že už je po všetkom. „Dúfam, že vo štvrtok už nebude platiť môj dom – môj hrad. Určite to nebude pre nás ľahký zápas, domáci budú na veľkom klzisku jazdiť, sú na to zvyknutí, ale budeme sa snažiť sériu ukončiť, siedmy duel už nechceme hrať,“ dodal trenčiansky odchovanec.

Žilinský kapitán Rudolf Huna hrá od prvého zápasu, napriek mnohým zraneniam a šrámom vynikajúco, akoby mu ani pomaly neťahalo na 39 rokov. Ak by ste hľadali v tejto sérii niekoho, koho možno nazvať železným mužom, je to práve on. Svojím prístupom strhol aj v piatom zápase mladších spoluhráčov, ktorí sa hádzali do striel a bojovali príkladne ako jeden. „Doma sa neprehráva. Síce nám to v základnej časti veľmi nevychádzalo, ale som rád, že teraz to platí. Musíme sa však sústrediť na štvrtkový zápas v Michalovciach. Myslím si, že bude opäť vypredané a čakáme určite ťažší zápas, ako tomu bolo dnes. Verím v silu tohto tímu, verím, že to ustojíme a sériu už ukončíme,“ povedal po stretnutí Huna, ktorý dal, s výnimkou štvrtého duelu, gól v každom zo stretnutí aktuálnej baráže.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia