spravy.sk spravy.sk

Mašlonka: Nie sme hopsa hejsovia, čo hrajú hokej za pivo a párky. Chceme do extraligy!
zdroj: foto jäzva

Mašlonka: Nie sme hopsa hejsovia, čo hrajú hokej za pivo a párky. Chceme do extraligy!

Michalovce naďalej žijú svoj sen o prieniku na tipsportligovú mapu. Pred historicky najvyššou návštevou na Zemplíne (4327) divákov dokázali v šiestom barážovom súboji zdolať Žilinu 2:0 a dramatickú sériu vyrovnali na 3:3. My sme sa po stretnutí pozhovárali s autorom víťazného gólu Marekom Mašlonkom.

Marek, ako by si zhodnotil šiesty barážový duel?

Pre divákov to bol zo začiatku nudný zápas a dá sa povedať, že aj pre nás hráčov. Hneď v úvode sa totiž rozbilo plexisklo a hra stratila tempo. Stratili sme hernú teplotu. Potom sme sa do toho opäť dostávali a od druhej tretiny to už bolo lepšie.

V takýchto zápasoch je to neraz o prvom góle. O ten si sa postaral ty. Ako si videl víťazný moment zápasu?


Uvoľnil som sa medzi kruhmi a parádne mi to prihral Matej Giľak. Stačilo mi nastaviť hokejku a prešlo to pomedzi nohy brankára. Paráda!


Aj potom to však bolo dlho otvorené a definitívny pokoj zrejme dodal až druhý gól Dvurečenského. Boli ste si v tej chvíli istý výhrou?

Nikita tam perfektne vypichol puk počas vlastnej oslabovej hry a hoci išli do protiútoku dvoch proti jednému, v tej chvíli už mal asi klapky na očiach a vzal to na seba. Bol z toho dôležitý gól a určite sme verili, že to už zvládneme. Ja si však dovolím povedať, že už za stavu 1:0 sme boli lepším tímom a hru sme kontrolovali. Vyhrali sme zaslúžene.

Vyzerá to tak, že Michalovce túžia po Tipsport lige viac ako Žilina. Ukázal to výkon na ľade, ukazujú to návštevy v oboch halách. Pod Dubňom chodí na baráž tisíc, na Zemplíne štyritisíc divákov. Ako to vnímate vy hráči?


Ak by rozhodovali fanúšikovia, tak sme už vyhrali 4:0 na zápasy. Výsledkovo však zatiaľ platí môj dom, môj hrad. Samozrejme, veľmi chceme vyhrať a aj v Žiline budeme hrať sebavedomo a so srdcom. Už je to buď – alebo. Musíme to zvládnuť.


Michalovce - Žilina (6. barážový zápas) (149 obrázkov v galérii)

Pred barážou veril Michalovciam málokto. Teraz je však jasné, že na Žilinu máte a dokážete ju porážať. Stúplo sebavedomie tímu?

Nám tréner od úvodu opakoval, že si musíme veriť. Vieme hrať hokej a nie sme o nič horší hráči ako tí žilinskí. Som veľmi rád, že ukazujeme úroveň prvej ligy a nie sme nejakí hopsa hejsovia, ktorí si prišli zahrať za pivo a párky. Niektorí nás podceňovali, vysmievali sa nám. A teraz hráme rovnocennú hru s extraligistom.


Ako vnímate nespravodlivosť barážového formátu? Ten, čo stále prehrával, má výhodou pred tým, kto musel prejsť dlhou víťaznou cestou. Nemal by sa hrať rozhodujúci zápas na neutrálnej ploche?

Všetci vidia, že je to pre prvoligistu nastavené nespravodlivo. Toto bol náš 21 zápas v play-off a snaha o postup si teda vyžaduje obrovské úsilie. Nemáme sa však na čo vyhovárať. Takto si v lige nastavili systém a my musíme urobiť všetko preto, aby sme dokázali zázrak.

Ako bude vyzerať siedmy zápas?


My sme už jeden siedmy zápas odohrali. Doma sme ho proti Martinu zvládli a vyhrali sme prvú ligu. Teraz nás čaká ďalší siedmy zápas a všetci veríme, že bude pre nás opäť šťastný.


Pod tlakom sú obe strany, veď vyhrať chce každý. Vnímate to však tak, že o krk ide Žiline, ktorá môže stratiť veľmi veľa?

Určite je to tak. Oni sú favoritom a oni musia. My môžeme a to chceme využiť. Súper je pod stresom a tlakom. My tam prídeme ako mužstvo, ktoré môže iba získať.

Sú Michalovce pripravené na vstup do Tipsport ligy?


Každý kto chodí na hokej v Michalovciach vidí, že je tomu tak. Fanúšikovia sú tu skvelí, štadión dokážu zaplniť do posledného miesta. Máme krásny štadión, v klube pracujú skvelí ľudia vo vedení a iných funkciách. Tento klub a toto mesto si extraligu zaslúžia a urobíme všetko preto, aby sme týmto ľuďom priniesli aj také mužstvá ako sú Košice, Trenčín, Bystrica a tak ďalej.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia