spravy.sk spravy.sk

Šimíček: Chuť pokračovať mi nechýba, sklamanie je však veľké
zdroj: foto jäzva

Šimíček: Chuť pokračovať mi nechýba, sklamanie je však veľké

Štyridsaťsedemročný ostravský rodák Roman Šimíček zažil v roku 2015 s tímom HC Košice veľký triumf, keď pomohol v pozícii asistenta Petra Oremusa priviesť "oceliarov" na majstrovský stolec. Keď sa teda vlani vracal na dôverne známe miesto zo Znojma, avizoval snahu po repríze podobných pocitov.

Realita však tieto očakávania nenaplnila. Vlani skončili Košičania svoju púť vyraďovacou časťou v prvom kole, keď nestačili na neskoršieho majstra z Banskej Bystrice. O dvanásť mesiacov neskôr sa situácia zopakovala a "oceliari" sa s play-off rozlúčili po výsledku 2:4 s Popradom. 

Pán Šimíček, aké sú vaše pocity zo skorého konca sezóny?

Je to v prvom rade obrovské sklamanie. Všetkých nás to veľmi mrzí, pretože sme do toho dali maximum. Rozhodlo to, že sme si nechali Poprad odskočiť na stav 0:3. Otočiť sériu z takého stavu je nesmierne náročné a deje sa to iba málokedy. Bola to zložitá situácia, ale stále sme verili, že by sa to mohlo podariť. Obzvlášť, keď sme zvládli piaty zápas série takým spôsobom. Verili sme preto, že do Popradu pricestujeme sebavedomo a s odhodlaním vybojovať si siedmy zápas. Neviem prečo, ale výkon v prvých dvoch tretinách bol ustráchaný. Neviem si to vysvetliť. Hráči boli pred zápasom správne namotivovaní a potom sa zrazu báli hrať s pukom. To ma veľmi mrzí. V tretej tretine nám už neostávalo nič iné, len ísť do toho naplno a ukázať, že vieme hrať hokej. Strelili sme dva góly, ale už sme nedokázali vyrovnať.

Roman Šimíček, Peter Bartoš


Košice vypadli v prvom kole play-off tretíkrát v rade. Niečo také v klube nikto nepripúšťal. Čo sa teraz stane?

To ja veru neviem. My sme urobili maximum a nevyšlo to. Sklamanie je preto veľké. O budúcnosti však musia rozhodnúť iní.

V tíme ste mali desať legionárov. Netík odišiel pre neuspokojivé výkony, z podobného dôvodu sa ocitli na tribúne Kafka a McDowell. Ani ďalší cudzinci v tíme nehrali takú rolu ako legionári v Banskej Bystrici či Zvolene. Nemali Košice v tomto smere šťastnú ruku?


Iste, výkony legionárov sú jednou z príčin nášho neúspechu. Legionár musí byť v každej lige vodcom, pomáhať bodmi a dvíhať tím, keď sa mu nedarí. Bohužiaľ, u všetkých tak tomu nebolo.

Tento koniec je spojený s koncom éry Ladislava Nagya. Nakoľko bude chýbať Košiciam?


Mňa osobne to veľmi mrzí práve za Laca. Viem, čo tomu dával celú sezónu. Bol veľmi nahnevaný, že sa zranil pred play-off. Šesť týždňov nebol na ľade. Urobil maximum preto, aby sa vrátil. Nebyť neho, neboli by sme v základnej časti tam, kde sme boli. Odviedol obrovský kus práce na ľade i mimo neho. Mladší spoluhráči by si mali ceniť, že mohli hrať po boku takej osobnosti. Dúfam a verím, že si z neho vzali veľa a nepreplávali sezónou bez poučenia. Od takýchto hráčov sa musia mladší hokejisti učiť.

Čo by ste urobili s odstupom času inak?


Človek sa samozrejme vracia k celej sezóne. Teraz je to ešte čerstvé, ale určite tam boli veci, ktoré by som urobil inak. Za mnohými si však stojím, aj keď s nimi iní ľudia nesúhlasia. My si to určite zhodnotíme.

Roman Šimíček


Čo poviete funkcionárom, keď sa budú pýtať na možnosti tohto kádra? Obsahuje gro,na ktorom sa dá budovať, alebo to treba prekopať od základov?


Ťažko to teraz povedať. Nebudem sa tajiť tým, že s niektorými hráčmi som nebol spokojní. Čakalo sa, že to pozdvihnú. Napríklad aj v tom poslednom zápase. A nestalo sa tak. Máme tu hráčov strednej generácie, ktorí by už mali patriť medzi ťahúňov. A nie vždy tak tomu bolo. Je to ťažká otázka, ktorá chce svoj čas.

Čo vy osobne? Máte chuť ostať v HC Košice?


Ja chuť mám. Človek sa najviac naučí z toho negatívneho. Toto vás posúva dopredu. Pre mňa to bola obrovská skúsenosť. Veľa ľudí v Košiciach ma podržalo aj v časoch, keď som bol na dne. Tým určite ďakujem. Cítim však aj negatívne veci a reakcie. Zmluvu mám ešte aj pre budúcu sezónu, ale uvidíme. Chuť mám, pretože inak by som túto prácu robiť nemohol.

Aký je váš najbližší plán?

Teraz sa potrebujem dať zdravotne do poriadku. V najbližšom čase ma čaká operačný zákrok a dúfam, že to dopadne tak, aby som sa mohol čo najskôr vrátiť do práce. Uvidíme, čo bude..

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia