spravy.sk spravy.sk

Mládežníkov LA Kings potrestali za antisemitizmus, priaznivci Colorada kradli hokejky zo striedačky
zdroj:

Mládežníkov LA Kings potrestali za antisemitizmus, priaznivci Colorada kradli hokejky zo striedačky

Mladosť – pochabosť. K detským časom patria aj šibalstvá a neuvážené konanie, no sú isté medze, ktoré by nemali byť prekročené.


Svoje o tom už vedia aj členovia mládežníckeho tímu Los Angeles Kings, ktorý pôsobia v americkej AAA lige do 14 rokov. Na uniknutom videu viacerí z členov tímu hajlovali a prezentovali antisemitské názory. Klub pre takéto pochopenie nemal a suspendoval 15 hráčov a troch trénerov.

„Si nazi?“ pýta sa jeden z členov tímu na videu a jeho kamaráti následne zodvihnú pravicu. „“Je...ť Židov“, opakujú následne viackrát.

Video dokumentujúce znepokojujúce správanie mladých hokejistov pochádza z marcového turnaja v Las Vegas. Vedenie klubu z LA dalo jasne najavo, že niečo také je jednoducho neprípustné.

„Manažment LAJK oznámilo hráčom a trénerom suspendáciu. Návrat do tímu bude podmienený účasťou na výchovnom programe a sociálnom tréningu. Veríme, že to bude mať na ich výchovu pozitívny vplyv,
“ uviedol v stanovisku mládežnícky klub LA Kings. „Sme klub, ktorý je hrdý na svoj prístup k širokej komunite a apelujeme na priateľstvá, rešpekt a tímovú prácu. Tolerancia a rovnosť sú pre nás základnými hodnotami.“

Z iného súdka je konanie mladých fanúšikov Colorada Avalanche. Tých prichytili pri tom, ako kradli hokejky priamo zo striedačky Lavín.

Zdroj: NYPost.com

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia