spravy.sk spravy.sk

Obdivuhodná voľa Cunninghama. Bývalý hráč NHL korčuľuje aj bez nohy
zdroj:

Obdivuhodná voľa Cunninghama. Bývalý hráč NHL korčuľuje aj bez nohy

Ak raz milujete hokej, nezastaví vás ani vážny zdravotný problém. Svoje by o tom vedel povedať 28-ročný Craig Cunningham.

Rodák z kanadského Trailu v Britskej Kolumbii patril medzi veľké talenty a v roku 2010 si ho vybral vo štvrtom kole draftu klub Boston Bruins. V drese "medveďov" a neskôr aj "kojotov" z Arizony odohral 63 zápasov. Jeho nádejne rozbehnutú kariéru však ukončil 19. november 2016. 

Cunningham skolaboval počas zápasu svojho tímu Tucson Roadrunners v rámci AHL a lekári ho s pomocou defibrilátora kriesili priamo na štadióne dlhých 85 minút. Bolo preto veľkým šťastím, že túto silnú srdcovú príhodu vôbec prežil. Následky však boli tvrdé a lekári mu museli 24. decembra amputovať nohu. Silná infekcia totiž spôsobovala problémy s cirkuláciou krvi.

Nezlomný športovec sa však nevzdal. Už v marci 2017 absolvoval slávnostné buly pred zápasom Tucsonu proti San José Barracuda a neskôr obdržal cenu Freda Hunta, ktorú udeľujú osobnostiam s obrovským odhodlaním a zanietením pre hokej.

Vedenie Arizony Coyotes podpísalo s Cunninghamom dvojročný kontrakt v pozícii pro skauta a on sám sa vrátil na ľad aj napriek amputovanej nohe. Ako je pritom možné vidieť na videu, jeho korčuliarske zručnosti sú naďalej parádne.


Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia