spravy.sk spravy.sk

Chlapci v play off ukázali bojovnosť a srdce, hovorí tréner dorasteneckých majstrov
zdroj:

Chlapci v play off ukázali bojovnosť a srdce, hovorí tréner dorasteneckých majstrov

Horšiu základnú časť naposledy prežili v sezóne 2012/2013. O štvrté miesto bojovali až do konca, aby mali výhodu domáceho ľadu v prípadnom rozhodujúcom stretnutí vyraďovacej fázy. Napokon však play off zvládli bravúrne a obhájili titul spred roka.

Na trénerskej lavičke dorastu Dukly Trenčín začínal Roman Chatrnúch. Po niekoľkých kolách sa rozhodol odstúpiť. Mužstvu sa nedarilo herne ani výsledkovo. Kabína potrebovala zmenu. A tú priniesol jeho  asistent Michal Kobezda.

42-ročný rodák z Dubnice nad Váhom začínal s trénerstvom na Islande. Neskôr sa presunul do Púchova, kde sa mu podarilo s dorastom postúpiť medzi slovenskú elitu.

Pred začiatkom aktuálneho ročníka prijal ponuku Dukly. Kabínu plnú rôznych pováh mladých chlapcov v mladom veku potreboval v prvom rade stmeliť.

Spoločne s kolegom Michalom Blanárom sme mali rozdelené kompetencie. V prvom rade sme chceli chlapcom správne nastaviť hlavy a dať ich dohromady ako partiu, ktorá ťahá za jeden koniec povrazu,“ povedal mladší brat zosnulého generálneho manažéra trenčianskej Dukly Jána Kobezdu.

Na napravenie neveľmi ideálneho stavu mal dosť času. A podarilo sa mu to. Trenčania skončili po dlhodobej časti na štvrtej pozícii a zabezpečili si výhodnejšiu pozíciu pred vyraďovacou fázou sezóny.

„Tým, že nie som v klube dlho, nie som zaťažený výsledkami. Vedenie nás uisťovalo, že bič plieska na konci. Nemuseli sme sa stresovať pre výsledky v základnej časti, pretože rozhodujúce bolo play of
f,“ pokračoval Kobezda.

Štvrťfinálový súboj proti Púchovu mal pre neho o niečo špeciálnejšiu príchuť, keďže do nedávna v klube pôsobil.

„Pred play off nás posilnili chlapci, ktorí hrávajú zároveň za juniorsky tím. Prvé dva duely sme zvládli. Do Púchova sme cestovali v plnej zostave a prehrali sme. Mali sme troška obavy, čo to spraví s mužstvom. Každý si myslel, že postúpime bez problémov. Následne sa chlapci otriasli a zvyšok sezóny zvládli bravúrne,“
spomínal na štvrťfinálovú sériu.

Odvtedy už Trenčania neprehrali ani raz. Hladko porazili v semifinále Banskú Bystricu (3:0 na zápasy) a rovnako i v boji o zlaté medaily Spišskú Novú Ves.

„Pred finálovými bojmi sme mali viac síl ako súper zo Spiša, ktorý mal za sebou dve náročné série. Spišiaci sa vytrápili s Košicami aj Slovanom. Ku koncu ich káder poznačili zranenia. Potrebovali sme ubrániť najmä ich prvý útok, aby naše zvyšné formácie mohli produkovať ofenzívny hokej,
“ vysvetľoval.

Dukla je za ostatné obdobie najúspešnejším tímov v súťaži dorastencov. Z ostatných šiestich ročníkov sa z majstrovskej trofeje tešila už piatykrát a v sérii ovládla posledné tri sezóny.

Aktuálny tím okolo kapitána Rayena Petrovického dokázal, že napriek počiatočným problémom, dokázal v sebe nájsť pokoj, rozvahu a hokejovú kvalitu, ktorú hráči prejavili na ľadovej ploche a potvrdili vysoký kredit mládežníckeho hokeja v Trenčíne.

„Máme v tíme šikovných hráčov. Prišli však aj obdobia, kedy sme videli, že zo seba nedávajú to najlepšie. V play off však ukázali bojovnosť a srdce. V správnych momentoch dokázali vložiť do hry všetko. Blokovali strely, vracali sa do obrany, navzájom sa zastúpili,“
dodal na záver Michal Kobezda.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Dorast

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia