spravy.sk spravy.sk

FOTO: Takto vyzerajú medaily na MS 2019 na Slovensku
zdroj: TASR

FOTO: Takto vyzerajú medaily na MS 2019 na Slovensku

V stredu 10. apríla, presne mesiac pred prvým zápasom majstrovstiev sveta v hokeji na Slovensku v roku 2019, sa dostali na svetlo sveta najcennejšie kovy, o ktoré sa bode v Bratislave a Košiciach bojovať.

Podobu medailí navrhol slovenský dizajnér Peter Packaň, o výrobu sa následne postarala legendárna mincovňa v Kremnici. Rovnako ako v roku 2011 boli návrh podoby cenných kovov v réžii slovenského organizačného výboru, schvaľovala ich Medzinárodná hokejová federácia (IIHF). Cieľom bolo zachovanie okrúhlosti a maximálnej veľkosti a váhy. Organizátori využili aj možnosť zakomponovať slovenský motív. Reprezentatívny odev dostali aj hostesky, na slovenskom šampionáte budú v šatách z dielne slovenskej módnej návrhárky Lenky Sršňovej.

MS 2019 - medaile MS 2019 a hostesky MS 2019
Hostesky počas oficiálneho predstavenia kolekcie medailí pre hokejové MS 2019 na Slovensku. O dizajn šiat sa postarala Lenka Sršňová. (foto: TASR)
MS 2019 - medaile MS 2019
Kolekcia medailí pre hokejové MS 2019 na Slovensku. Na svedomí ich má dizajnér Peter Packaň a mincovňa v Kremnici. Medaily vážia 350 gramov, pričom každá jedna je originálnym kusom. (foto: TASR)
MS 2019 - medaile MS 2019 (Igor Nemeček, Ľubomír Višňovský)
Slávnostné odhalenie medailí prebehlo za účasti bývalého slovenského hokejového reprezentanta Ľubomíra Višňovského, spoločnosť mu robil riaditeľ organizačného výboru 2019 IIHF MS v ľadovom hokeji Igor Nemeček. V Bratislave 10. apríla 2019. (foto: TASR)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia