spravy.sk spravy.sk

VIDEO: Ako vznikali medaily na MS 2019?
zdroj: Ján Sukup / SZĽH

VIDEO: Ako vznikali medaily na MS 2019?

Mesiac pred vhodením úvodného buly na MS 2019 uzreli svetlo sveta medaily pre tri najlepšie tímy na slovenskom šampionáte. Oficiálne predstavenie sprevádza aj krásne video, ktoré zachytáva proces ich prípravy

Unikátne medaily, ktorým dominuje postava hokejistu a slovenské vrchy, boli vyrobené zo zliatiny farebných kovov a podľa jednotlivých druhov sa každý originál povrchovo upravoval niklovaním, zlátením a patinovaním. V realizovanom návrhu agentúry Packy Advertising vedenej Petrom Packaňom sa odráža symbolika našej krajiny. Medaila váži približne 350 gramov. Celú kolekciu vyrazili v kremnickej mincovni, v ktorej pripravovali aj cenné kovy pre šampionát v roku 2011.

V Kremnici na základe grafického návrhu od Petra Packaňa najskôr zostrojili trojrozmerný sadrový model, ktorý sa stal podkladom pre výrobu raziaceho náradia. Autorom sadrového modelu bol výtvarník-medailér z ateliéru mincovne Branislav Ronai. Po vyrazení sa v ďalších technologických operáciách vyrezával tvar vrchov, medaily sa pokovovali a patinovali. Finálnou operáciou bolo našívanie stúh. Cena jednej medaily je nevyčísliteľná, informuje organizačný výbor prostredníctvom tlačovej správy. 

V stredu 10. apríla, mesiac pred štartom šampionátu, ich Ľubomír Višňovský a Igor Nemeček oficiálne predstavili svetu. Pozrite si krásne video, ktoré vám ukáže ako tieto špeciálne medaily vznikali.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia