spravy.sk spravy.sk

Šiesty titul chutí Češíkovi inak, majstrovskú sezónu ukončil poriadnym paradoxom
zdroj: TASR

Šiesty titul chutí Češíkovi inak, majstrovskú sezónu ukončil poriadnym paradoxom

Útočník Banskej Bystrice Matej Češík si môže do vitríny zavesiť šiestu zlatú medailu za titul v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži. Tridsaťročný hokejista získal piaty titul za uplynulých šesť sezón, ďalší ešte v sezóne 2006/2007 so Slovanom Bratislava. Ten najčerstvejší však vnímal inak ako ostatné.

Češík sa dvakrát tešil z titulu v rokoch 2013 a 2015, vtedy obliekal dres HC Košice. O rok neskôr to jemu a Košiciam vo finále nevyšlo, po návrate do Banskej Bystrice však vždy odchádzal z posledného zápasu sezóny ako víťaz. "Je nádherné vyhrať trikrát po sebe. Je to neskutočné osláviť titul pred domácimi fanúšikmi. Vnímal som to o to viac, že to videli môj malý syn spolu s priateľkou. Sú to krásne a výnimočné pocity," povedal pre TASR.

Bystričania majú za sebou náročnú sezónu, základná časť bola veľmi vyrovnaná, o jej víťazovi sa rozhodlo tesne pred koncom. "Ak ide mužstvo do sezóny ako majster, je to vždy ťažké. A my sme takto išli do sezóny už dvakrát. Každý sa na nás pripravil, bola to ťažká sezóna. Výborne do seba zapadli individuálne výkony s kolektívom. Máme tretí titul v sérii a to je paráda," dodal Češík.

Útočník majstra však má za sebou aj jeden paradox. Ako jediný zo súpisky "baranov" počas sezóny neskóroval. "Každý hráč mal v tíme svoju úlohu. Každý chce byť slávny, každý chce byť v médiách, ale niekto musí robiť aj čiernu robotu. Nevyšlo mi to, ale sezóna sa hodnotí po skončení posledného zápasu a ten sme zvládli a to je paráda."

Mužstvo spod Urpína splnilo úlohu favorita, hoci s takýmto statusom sa nerado prezentovalo. Podmienky a hráčsky káder však hovorili jasnou rečou a v Banskej Bystrici si všetci uvedomovali, aká má byť odmena. "Vyhrali sme základnú časť a tím, ktorý ide s týmto do play off, musí chcieť titul. Každý to mal tak nastavené. Nehovorili sme o tom, ale vedeli sme to," uzavrel pre TASR Češík.

Majstrovské oslavy Banskej Bystrice 2019 (244 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia