spravy.sk spravy.sk

Steel aréna zmenila podobu. K vizuálu "Macejko" pribudnú tváre fanúšikov
zdroj: foto jäzva

Steel aréna zmenila podobu. K vizuálu "Macejko" pribudnú tváre fanúšikov

Majstrovstvá sveta v hokeji sa nezadržateľne blížia a 23 dní pred úvodným zápasom turnaja prešla košická Steel aréna zmenou vizuálu. Doterajšie reklamy nahradila podobizeň maskota Macejka a silueta hokejistu.

„Organizačný výbor MS prebral v pondelok pod svoju zodpovednosť obe haly, čiže bratislavský štadión Ondreja Nepelu i košickú Steel arénu. My máme povinnosť pripraviť pre šampionát „clean venues“, čiže čisté dejiská. V praxi to znamená, že sme museli odstrániť všetky doterajšie reklamy, ktoré nemajú spojitosť s majstrovstvami sveta,“ vysvetľuje riaditeľka pre komunikáciu MS 2019 Michaela Grendelová.

Z hál tak zmizli doterajšie reklamy a v rámci kompletného rebrandingu dostali priestor symboly MS 2019.

V rámci ošatenia haly a aj jeho okolia budú dominovať dva základné vizuály. Ide o siluetu hokejistu, doplnenú o košický Dóm sv. Alžbety a bratislavský hrad a samozrejme aj o maskota Macejka. V rámci fanzón a iných priestorov v okolí hlás však pripravíme aj nový vizuál „faces“. V praxi pôjde o 16 tvárí fanúšikov zo všetkých účastníckych krajín, pričom tieto tváre budú pomaľované v národných farbách a budú vyjadrovať emóciu. Chceme tým docieliť, aby sa v Košiciach a v Bratislave cítili všetci ako doma,“ uviedla Grendelová.


Práce však naďalej prebiehajú aj vo vnútri štadiónov. Jednou z posledných väčších úloh týkajúcich sa Steel arény bola výmena svetelných zdrojov.

„Toto bolo v réžii Steel arény a svetlá sú už našťastie v poriadku. Vymenené a pripravené,“
informovala nás riaditeľka organizačného výboru šampionátu pre Košice Anety Büdi, podľa ktorej ostáva splniť už len menšie úlohy. „Ide o prípravu šatní podľa požiadaviek jednotlivých zväzov a menšie interiérové úpravy. Hovoríme o komentátorských pozíciách či krajčírskej dielne pre šitie dresov.“

Pod gesciou organizačného výboru majstrovstiev sveta je už aj Hotel aréna, v ktorom bude sídliť hlavná časť mediálneho centra a budú tam aj kancelárie medzinárodnej hokejovej federácie a menšie ubytovacie kapacity.

Príchod členov prvých tímov je očakávaný 4. mája, keď začnú predstavitelia účastníckych krajín nosiť do haly svoje vybavenie a servis.

Steel aréna v novom šate (7 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia