spravy.sk spravy.sk

Lantoši bojoval aj napriek problémom, reprezentáciu by určite neodmietol
zdroj: foto jäzva

Lantoši bojoval aj napriek problémom, reprezentáciu by určite neodmietol

Nitriansky klub zverejnil po skončení sezóny zoznam trinástich hráčov, ktorých sužovali počas finálovej série väčšie či menšie zranenia. Jedným z jeho členov bol aj útočník Róbert Lantoši, ktorý stratil už v sérii proti Trenčínu sedem zubov. Vo finále potom utrpel natiahnutie väzov v ramene a bolesť vystreľujúca do hrudného koša mu spôsobovala ťažkosti s dýchaním.

„Boli tam nejaké problémy, ale tie na ľade neriešite. Keď ste už tam, tak chcete odviesť kvalitnú robotu,“ skonštatoval tesne po tom, čo si prevzal striebornú medailu, Lantoši pre hokej.sk.

Z pohľadu celej finálovej série rozhodla práve lepšia schopnosť súpera reagovať na prípadné výpadky. Banská Bystrica disponovala jednoznačne najširším kádrom v súťaži a z toho ťažila aj počas play-off.

Snažili sme sa, čo nám sily stačili. Mali sme tam nejaké zdravotné obmedzenia, ale tí čo mohli hrať, dali do toho srdce,“ upozornil 23-ročný útočník, z ktorého bolo citeľné značné sklamanie. „Teraz to človek berie tak, že prehral. Už na druhý deň si však snáď povieme, že to bol úspech.“

Róbert LantošiPo domácom víťazstve na nájazdy vo štvrtom súboji série Nitrania verili v zázrak v podobe veľkého obratu série. Obzvlášť, keď sa im po dlhých sedemnástich zápasoch podarilo získať skalp „baranov“.

„Určite sme to ešte chceli vrátiť do Nitry. Už len pre našich skvelých fanúšikov. Mrzí nás, že nám to nevyšlo, ale každopádne ďakujeme za obrovskú podporu,“
nezabudol poďakovať nitrianskemu publiku Lantoši, ktorý nazbieral v 74 zápasoch sezóny 68 kanadských bodov (23 gólov). Pred štartom finálovej série pochopiteľne veril v zlatý koniec bielo-modrej rozprávky, no Banská Bystrica bola napokon protivníkom nad nitrianske sily. „Každý je zdolateľný. Nám sa konečne podarilo prerušiť dlhú sériu prehier s Banskou Bystricou, ale v tomto poslednom zápase sme na nich naozaj nestačili.“

Sezóna mladého útočníka sa však ešte končiť nemusí. Otázkou ostáva, či by mu zdravotný stav umožnil prijať prípadnú pozvánku zo strany reprezentačného trénera Craiga Ramsay: „Určite áno!“ odkázal predstaviteľom národného tímu Róbert Lantoši.

Majstrovské oslavy Banskej Bystrice 2019 (244 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia