spravy.sk spravy.sk

Fenomén Jágr vrátil Kladno do extraligy. Príde na MS?
zdroj:

Fenomén Jágr vrátil Kladno do extraligy. Príde na MS?

Je iba jeden Jaromír Jágr. Fenomenálny útočník dokázal svoju jedinečnosť už mnohokrát a typickou ukážkou jeho geniality bol postupový zápas Kladna do extraligy. V barážovom súboji na ľade Českých Budějovíc strelil všetky štyri góly svojho tímu a po zápase tak mohol pred novinármi rozdávať svoje typické vtipne podladené bonmoty.

„Pozrite sa, dnes je Veľký piatok, je veľký deň. Môj deň. A keď je taký deň, človek by sa nemal ničom čudovať. Celý deň som bol v kostole a rovno z neho som prišiel na zápas. A to sa ukázalo,“ smial sa po víťazstve 4:2 Jágr.

A hoci ide o obrovský úspech pre celé Kladno, aj tento fakt berie s úsmevom na perách. „Nedávam tomu väčší význam ako víťazstvu Stanleyho pohára. Všetko má svoje začiatky i konce. Ja si užívam každý deň. Každý deň umrie v priemere 280 000 ľudí. Poďme si teda užívať život,“ cituje českú legendu sport.cz.

Výkonnosť Jágr v 47-mich rokoch je jednoducho obdivuhodná. „Hlavne som nehral celý rok. Vlastne dva, pretože ani v Calgary som toho veľa neodohral. Nie je ľahké, vracať sa do toho v tomto veku. Bolo by to ťažké aj pre Maria Lemieuxa, alebo Wayne Gretzkého. V základnej časti som odohral štyri zápasy, prišlo play-off a znovu som sa zranil. Aj keď som to nikomu nevravel.“

Jágr sa však napokon dostal do ideálnej formy v správny čas. A teraz má pred sebou novú výzvu, zahrať si so svojim Kladnom opäť v najvyššej lige.

„Uvidíme, nič nesľubujem. Ale nehovorím nie. Uvidíme, aké budeme mať mužstvo a ako sa budem cítiť,“ uviedol Jágr, ktorého už samozrejme mnohí posielajú aj na majstrovstvá sveta. „Nemám čas! Ale nie, robím si srandu. Chlapci, nebláznite. Verím, že by som tam pár striedaní dal a nestratil by som sa napríklad proti Rakúšanom. Teda ak tam vôbec sú. Ale nie. Ja som rád, že je sezóna za mnou,“
dodal legendárny útočník pre sport.cz.

Jágr je na čele produktivity baráže, keď nazbieral dovedna 13 bodov za 10 gólov a 3 asistencie. Rovnaký počet bodov nazbieral aj jeho tímový kolega Tomáš Plekanec, ktorý síce dosiahol iba  jeden zásah, no asistoval až pri 12 góloch svojich spoluhráčov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Extraliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia