spravy.sk spravy.sk

Česko pred duelmi so Slovenskom privítalo dvojicu zámorských posíl
zdroj: jäzva

Česko pred duelmi so Slovenskom privítalo dvojicu zámorských posíl

Na pondelkovom zraze českej reprezentácie pred prípravnými zápasmi so Slovenskom sa už predstavili aj dve nové posily zo zámorskej NHL - útočník Philadelphie Flyers Jakub Voráček a jeho klubový spoluhráč obranca Radko Gudas.

Trénerovi Milošovi Říhovi chýbal len útočník Plzne Milan Gulaš, ktorý sa k tímu pripojí neskôr. "Milan má črevné problémy. Prísť však má čo najskôr," citoval Říhu portál idnes.cz. "Všetko zatiaľ ide podľa plánu. Môžu nás však doplniť ďalší hráči z NHL, uvidíme budúci týždeň," dodal Říha. Jeho zverenci v rámci prípravy na MS odohrajú prvý duel so Slovákmi v piatok 26. apríla o 18.00 h v Trenčíne, druhý zápas je na programe o deň neskôr v rovnakom čase v Nitre.

Káder aktuálne pozostáva z 3 brankárov, 11 obrancov a 16 útočníkov. Česi sa na MS predstavia v B-skupine v Bratislave. Postupne odohrajú duely proti Švédsku, Nórsku, Rusku, Lotyšsku, Taliansku, Rakúsku a skupinové boje uzavrú proti Švajčiarsku.

Nominácia českej hokejovej reprezentácie na prípravné zápasy so Slovenskom:
Brankári:
Patrik Bartošák (Vítkovice/ČR), Marek Langhamer (Chabarovsk/KHL), Jakub Kovář (Jekaterinburg/KHL)

Obrancovia: Filip Pavlík, Petr Zámorský (obaja Hradec Králové/ČR), Michal Jordán, Jan Kolář (obaja Chabarovsk/KHL), Michal Moravčík (Plzeň/ČR), Radko Gudas (Philadelphia/NHL), Jakub Jeřábek (San Antonio/AHL), Jakub Krejčík (Lukko Rauma/Fín.), Tomáš Kundrátek (Davos/Švaj.) Adam Polášek (Nižnekamsk/KHL), David Sklenička (Laval/AHL)

Útočníci: Milan Gulaš, Jan Kovář (obaja Plzeň/ČR), Tomáš Fořt (Zlín/ČR), Lukáš Rousek (Sparta Praha/ČR), Martin Zaťovič (Brno/ČR), Radim Zohorna (Mladá Boleslav/ČR), Rudolf Červený (Brynäs/Švéd.), Robin Hanzl (Spartak Moskva/KHL), Filip Chytil (New York Rangers/NHL), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta/Švaj.), Michal Řepík (Podolsk/KHL), Jiří Sekáč (Kazaň/KHL), David Tomášek (Jyväskylä/Fín.), Jakub Voráček (Philadelphia/NHL), Hynek Zohorna (Pelicans Lahti/Fín.), Tomáš Zohorna (Chabarovsk/KHL)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2019

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia