spravy.sk spravy.sk

Košice pre návštevníkov šampionátu pripravili výlety, i slovník: Do you speak ponashom?
zdroj: TASR/AP

Košice pre návštevníkov šampionátu pripravili výlety, i slovník: Do you speak ponashom?

Rôzne aktivity v Košickom kraji budú sprevádzať blížiace sa majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, ktorých dejiskom budú okrem Bratislavy aj Košice. Pôjde napríklad o súťaž o sledovanie zápasu slovenskej reprezentácie na Spišskom hrade či vo vínnej pivnici na Tokaji, živé hokejové sochy i výlety na rôzne miesta v kraji.

„Obyvateľom nášho kraja, ale aj návštevníkom sme chceli pripraviť aktivity, ktoré prepoja hokej s tým najlepším, čo náš región ponúka. Okrem jednodňových výletov po našom kraji či zábavného anglicko-východniarskeho slovníka môžu hokejoví fanúšikovia sledovať zápasy v takzvaných Kráľovských hokejových lóžach, teda unikátnych miestach v kraji. Atmosféru hokejových zápasov zase podčiarknu živé sochy, ktoré mnohí poznajú z Festivalu živých sôch v Spišskej Novej Vsi,“ uviedol na piatkovej tlačovej konferencii predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.   

TASR/AP

Fanúšikovia budú môcť stretnúť spomínané živé sochy počas prvého hracieho víkendu v Košiciach, no uvidia ich aj návštevníci podujatia Urban 2019 to pri otvorených tokajských pivniciach v sobotu (27. 4.).      

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Košice Región Turizmus pripravila v súvislosti so šampionátom aj špeciálne výletné produkty. „Vnímame, že tieto formáty zápasov sú iné, ako boli v roku 2011 - a teda každý z tímov tu odohrá približne sedem zápasov, tak vieme, že pomedzi to si fanúšik môže zvoliť aj nejakú alternatívnu formu trávenia voľného času. Pripravili sme viachodinové výlety, jednodňové výlety,“ povedala výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková. Pre zahraničných fanúšikov ubytovaných v Košiciach sú pod názvom Get inspired by Košice Region nachystané štyri výletné produkty, a to na Spišský Hrad, do rožňavského pivovaru, na Tokaj a do termalparku na Šírave. Pripravený je tiež výlet Plnou parou za svetovým dedičstvom. „Nostalgický vlak potiahne smerom k Dobšinskej ľadovej jaskyni pravý parný rušeň Ventilovka z roku 1926,“ dodala.      

Pre hokejových nadšencov budú v ponuke aj rôzne spomienkové predmety vyrobené v limitovanej edícii. Medzi ne patrí i puk so špeciálnym hokejovým motívom Košického kraja, špecialitou bude aj regionálne pivo Lapačka. Ďalším pamätným predmetom, ktorý Košice Región Turizmus nachystal, je zábavný hokejový anglicko-východniarsky slovník Do you speak Ponashom?

TASR/AP
TASR/AP

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2019

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia