spravy.sk spravy.sk

Fiala je nový tréner Komety Brno
zdroj: hc-kometa.cz

Fiala je nový tréner Komety Brno

Petr Fiala povedie v nasledujúcej sezóne hokejistov Komety Brno. Na trénerskej stoličke českého extraligistu vystriedal prezidenta klubu Libora Zábranského.

Asistentmi 59-ročného Fialu, ktorý naposledy pôsobil v mládežníckom tíme HC Olomouc, zostávajú Kamil Pokorný, Lubomír Oslizlo a Jiří Horáček. "Som rád, že sme sa dohodli. Dlhodobo ukazuje, že vie pracovať s mladými hráčmi a to je jeden z dôvodov, prečo sme sa rozhodli Petra angažovať. Chceme, aby to tímu zapracoval naše mladé talenty, ktorých máme v Brne dosť," citoval Zábranského portál iDnes.cz.   

Kometa neskompletizovala v sezóne 2018/2019 majstrovský hetrik, keď v semifinále play off vypadla s Libercom. V tomto ročníku hrali za Brno aj traja slovenskí legionári - brankár Marek Čiliak a obrancovia Tomáš Malec a Ivan Baranka.

Do tímu prichádza aj posila s reprezentačnými skúsenosťami Jakub Lev. „Jakub Lev u nás podpísal zmluvu na 3 roky. Som šťastný, že sa nám ho podarilo priviesť do Komety a som presvedčený, že u nás bude patriť ku kľúčovým hráčom" vyjadril sa pri príchode Libor Zábranský.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Extraliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia