spravy.sk spravy.sk

Watson vyfasoval 27 zápasový dištanc za domáce násilie
zdroj: TASR

Watson vyfasoval 27 zápasový dištanc za domáce násilie

Vedenie NHL potrestalo útočníka Nashville Predators Austina Watsona 27-zápasovým dištancom za domáce násilie spáchané na jeho partnerke.

"Vyšetrovanie potvrdilo fyzickú konfrontáciu hráča Nashville Austina Watsona s jeho partnerkou. Niečo také nebude NHL nikdy tolerovať a podobné správanie je neprípustné," vyslovil sa komisár NHL Gary Bettman.

S trestom zo strany NHL sa stotožnila aj hráčska asociácia NHLPA. Súčasťou trestu bude aj 26-týždňový kurz, ktorý má viesť k náprave podobných násilníkov. 

Watson mal napadnúť svoju partnerku v aute počas zastávky na čerpacej stanici. Vyčítať jej mal problémy s alkoholom, pre ktoré bola neschopná dostaviť sa na svadbu. Podľa polície to však poriadne prehnal a na oblečení napadnutej partnerky sa našla krv.

Paradoxom je, že 26-ročný Austin bol v roku 2017 jedným zo štyroch hráčov Predators, ktorí sa zapojili do kampane proti domácemu násiliu. V rámci reklamnej kampane mali vtedy na fotkách ústa prekryté písmenom x na znak toho, že obete nesmú byť umlčané.

Watsonov prípade nie je ani zďaleka prvý. Bývalý obranca LA Kings Slava Vojnov strávil takmer dva mesiace vo väzení po tom, čo napadol v roku 2014 svoju priateľku. Aby sa vyhol deportácii, vrátil sa radšej dobrovoľne do Ruska. Z pohľadu NHL je suspendovaný ešte stále.

V novembri 2013 zatkla polícia v Denveri brankára Colorada Semjona Varlamova, ktorý mal napadnúť svoju priateľku. Liga ho napokon nepotrestala, nakoľko spomínaný čin nebol dokázaný. Bývalá priateľka Varlamova Jevganija Vavrinjuková neskôr prepustila svojho právnika, ktorý nedokázal naplniť jej očakávania týkajúce sa žaloby. Vo februári 2016 civilný súd rozhodol v prospech hráča a prisúdil mu 126 608 dolárov ako náhradu za právne náklady.


Autor: Washington Post

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia