spravy.sk spravy.sk

Mlynarovič sa dohodol s Popradom na predĺžení spoluprácve
zdroj: jäzva

Mlynarovič sa dohodol s Popradom na predĺžení spoluprácve

Slovenský hokejový útočník Samuel Mlynarovič sa dohodol na predĺžení spolupráce s tipsportligovým HK Poprad. Dres s kamzíkom na hrudi bude obliekať štvrtú sezónu.

Rokovania medzi popradským odchovancom a vedením klubu boli podľa slov Mlynaroviča jednoduché. „Po poslednej sezóne, ktorá sa nám vydarila, bolo pre mňa prioritou ostať doma. Dohadovanie zmluvy bolo rýchle a viac-menej formalitou a som rád, že budem pôsobiť opäť doma v Poprade,“ vyjadril sa Mlynarovič po podpise zmluvy pre oficiálny klubový web.   

V novom ročníku chce so spoluhráčmi nadviazať na ten uplynulý. „Máme cieľ dosiahnuť ešte vyššie méty ako naposledy. Chcem vyhrať posledný zápas sezóny a zdvihnúť nad hlavu pohár, ostatné beriem ako neúspech. Je super, že väčšina mužstva ostáva pokope. Odchovanci, s ktorými sme strávili detstvo, sa vracajú zo zahraničia. Vrátil sa aj Andreas Štrauch. Je to dobrá vizitka klubu, že tí hráči chcú hrať za Poprad a myslím si, že to o niečom svedčí. Teším sa na novú sezónu,“ dodal 28-ročný center.   

Pozitívne vníma predĺženie zmluvy s Mlynarovičom aj hlavný tréner Popradu František Štolc. „Som rád, že sme sa so Samom dohodli do ďalšej sezóny. Je to skúsený hráč, ktorý svojou bojovnosťou a skúsenosťami pasuje do koncepcie nášho tímu pre novú sezónu,“ uviedol Štolc na adresu Mlynaroviča,  ktorý v uplynulom ročníku nastúpil na 65 súťažných zápasov. Na konto si pripísal 37 bodov za 15 gólov a 22 asistencií.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia