spravy.sk spravy.sk

Slovenská šatňa je pripravená, disponuje kryokomorou, saunami i vírivkou
zdroj: foto jäzva

Slovenská šatňa je pripravená, disponuje kryokomorou, saunami i vírivkou

Slovenskí hokejisti absolvujú v pondelok podvečer úvodný tréning na ľade Steel arény. Zázemie i šatňa sú už kompletne pripravené privítať ich v národných farbách.

"Slováci budú mať výhodu domácej šatne, ktorú bežne využíva klub HC Košice. Jedine v tejto kabíne sa nachádza kryokomora, vírivka či sauny. Kustódi už šatňu kompletne vybavili a popoludní si v nej už nájdu miesto samotní reprezentanti Slovenska," uviedol výkonný riaditeľ Visit Košice Miloslav Klíma. 

V Steel aréne sa už udomácňujú aj Fíni, nasledovať budú príchody členov štábov USA, Nemecka, Kanady, Dánska a 9. mája skompletizuje osadenstvo košickej skupiny Veľká Británia. 

Súperi Slovákov mali aj niekoľko požiadaviek týkajúcich sa svojich šatní. Fíni a Dáni si totiž chceli vo svojich šatniach vybudovať steny, ktoré by rozdeľovali priestor kabíny na viac menších miestností. Do Steel arény museli v súlade s požiadavkami svetovej federácie nainštalovať aj röntgen či zubnú ambulanciu.

"Steel aréna je z nášho pohľadu pripravená na 90 percent. Dokončujeme mediálne priestory, zázemie, napájajú sa televízie a začínajú prichádzať tímy. Kabíny sa plnia a spejeme ku konečnému stavu," poznamenala šéfka organizačného výboru pre Košice Aneta Büdi, ktorá upozornila aj na dokončený priľahlý Hotel Aréna. "Jeho priestori poslúžia pre press centrum a zároveň aj pre potreby organizačného výboru."

Kapacita haly sa zredukuje z 8437 divákov na približne 7000 miest. V hľadisku totiž pribudli reklamné vozidlá generálneho partnera a časť horných tribún vyčlenili pre novinárov, partnerov a ľudí z IIHF.

"Vypredaných máme okolo 80 percent vstupeniek. Sme veľmi radi, že predaj vstupeniek prekročil už pred mesiacom hranicu, ktorú sme si pôvodne stanovili. Stále však pozývam fanúšikov na ďalšie zápasy, ktoré ponúknu atraktívne zážitky," skonštatovala riaditeľka komunikácie šampionátu Michaela Grendelová. Zároveň však upozornila aj na isté bezpečnostné opatrenia, ktoré sa so šampionátom spájajú. "V obidvoch halách postupujeme podľa zákonov Slovenskej republiky o organizácii športových podujatí. Sami predstavitelia IIHF boli prekvapení, aké prísne sú naše pravidlá. Haly sa otvárajú hodinu a pol pred začiatkom zápasu a bolo by veľmi dobré, ak by boli diváci už v tom čase pred halou. Čaká ich totiž dvojitá kontrola. Prvá bude v podobe kontroly vstupeniek, pri druhej prejdú detekčným rámom. Ide o rýchlejšiu kontrolu ako hmatom ľudí z SBS a malo by to zabezpečiť rýchlejšie vybavenie divákov. Následne ich čaká fyzický prechod turniketmi."

Zatiaľ čo dáždniky sú povolené, do haly sa nedostanete s predmetmi, s ktorými by ste neprešli napríklad na kontrole na letisku. "Zakázané sú aj vlajky na kovových a drevených tyčiach. Okrem toho nie sú dovolené nápoje a strava. Povolené sú však vlajky na plastových tyčiach do dĺžky 1,5 metra. Majstrovstvá sveta sú z pohľadu videozáznamu určené pre akreditované médiá a zakázané sú aj fotoaparáty s teleobjektívmi. Fotenie mobilmi samozrejme povolené bude. Pred halami budú k dispozícii bezplatné úschovne," pridala Grendelová, podľa ktorej sa bezpečnostné opatrenia v podobe kontroly batožiny týkajú aj fanzón. "Reštrikcia nebezpečných predmetov tam však bude menšia. Postupovať budeme na základe požiadaviek, ktoré sme obdržali zo strany polície."

Na MS pricestuje celkovo 700 novinárov, z toho 250 z nich nájde svoje miesto v košickej Steel aréne. Press centrum bude rozdelené do troch miestností, priamo na tribúnach sa nachádza 39 komentátorských pozícií a 220 miest so stolíkmi. Okrem zúčastnených krajín požiadali o akreditáciu aj novinári z Číny či dokonca jeden žurnalista z Mongolska.

Steel aréna pred MS - slovenská šatňa (74 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia