spravy.sk spravy.sk

Americké hviezdy zaujala Steel aréna, Kane sa teší na stretnutie s Hossom
zdroj: foto jäzva

Americké hviezdy zaujala Steel aréna, Kane sa teší na stretnutie s Hossom

Stredajší tréning ešte reprezentácia USA zrušila, no vo štvrtok už zaberal hviezdami prešpikovaný tím spoza veľkej mláky v Steel aréne naplno.

„Prvý tréning nám padol vhod. Musím povedať, že sme tu našli výbornú halu a krásne mesto. Som teda naozaj rád, že som tu. Už teraz sa teším na zápas proti domácemu Slovensku,“ rozhovoril sa po tréningu útočník Detroitu Red Wings Dylan Larkin.

Dvadsaťdvaročný odchovanec Lakelandu patrí medzi najvzornejších reprezentantov Spojených štátov, veď okrem Svetového pohára nastúpil už na štyroch majstrovstvách sveta.

„Máme dobrý tím. Reprezentovať chodím piaty rok a môžem povedať, že toto mužstvo vyzerá zatiaľ najsilnejšie zo všetkých. Nebudem to teda tajiť, prišli sme si po zlato!
“ odprezentoval typické americké sebavedomie Larkin, podľa ktorého je súčasný tím USA vyvážený na všetkých postoch. „Máme veľmi šikovných útočníkov, kvalitných obrancov i brankárov. Chceli by sme teda hrať rýchly hokej a strieľať veľa gólov.“

Patrick Kane (3)Zo spoločného pôsobenia v Detroite pozná samozrejme najlepšie Tomáša Tatara, no neznámi mu nie sú ani viacerí ďalší reprezentanti Slovenska.

Slováci budú podľa mňa veľmi nebezpeční a je mi jasné, že na domácej pôde budú veľmi motivovaní. Bude to teda emotívny zápas,“ skonštatoval Larkin, na ktorého nadviazal Patrick Kane. „Poznám Tatara, Černáka, Marinčina, Sekeru, v Chicagu som hrával s Pánikom i Daňom. Dokonca viem, že sa sem príde pozrieť i Marián Hossa a teším sa na stretnutie s ním. Čo sa týka samotného zápasu, je mi jasné, že domáci nám nedajú nič zadarmo a pripravujeme sa na veľmi ťažký zápas.“

Jack Hughes


Podobne ako Larkina, aj trojnásobného víťaza Stanleyho pohára zaujala hala, ktorá bude dejiskom A-skupiny šampionátu.

Hala vyzerá cool. Tribúny sú pomerne strmé a očakávam, že domáci fanúšikovia z toho urobia poriadne hlučný kotol,“ pousmial sa útočník Chicaga Blackhawks.

Zatiaľ čo Larkin s Kaneom už hviezdami svetového hokeja sú, 17-ročný center Jack Hughes má ešte všetko iba pred sebou. Potenciálna jednotka tohtoročného draftu dovŕši osemnástku 14. mája a v priebehu turnaja by tak mala odložiť ochranný košík z prilby.

„Pre mňa je to vzrušujúca skúsenosť. Prvýkrát som súčasťou tímu s toľkými hviezdami a som naozaj rád, že ma nominovali do tohto mužstva,
“ uviedol supertalent z floridského Orlanda, ktorý absolvuje po MS do 20 a 18 rokov už tretí svetový šampionát v priebehu pár mesiacov. „Bol to pre mňa dobrý rok a ja rád reprezentujem USA na každej úrovni. Nie je veľa hráčov, ktorý dostali počas jednej sezóny zahrať si na troch majstrovstvách sveta a ja si to cením.“

Tréning USA (9.5) (54 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia