spravy.sk spravy.sk

Do bránky sa dostal vďaka pôrodu, po debute bol Hrubec v eufórii: Lepšiu atmosféru som nezažil
zdroj: TASR

Do bránky sa dostal vďaka pôrodu, po debute bol Hrubec v eufórii: Lepšiu atmosféru som nezažil

Medzi tromi žrďami sa ocitol vďaka šťastnej náhode a po premiére na majstrovstvách sveta v hokeji netajil radosť malého chlapca. Niečo podobné doteraz zažil iba v telke. Brankár českej reprezentácie Šimon Hrubec bránil priestor svätyne ČR v úspešnom zápase proti Nórsku (7:2) a vo veku 27 rokov zažil svoj prvý zápas na MS v pozícii štartujúceho hráča vôbec. Pomohol mu aj fakt, že brankárska jednotka našich susedov Patrik Bartošák v sobotu odišiel do Ostravy. Jeho manželka mu totiž porodila dieťa. Hrubec sa o svojom štarte dozvedel v deň stretnutia.

"Ráno som spoznal verdikt. Bol som v kontakte s trénermi a povedali mi, nech sa pripravím na zápas, lebo to vyzerá, že budem chytať a ja som do toho išiel. Ak by mi povedali, že nechytám, nič by sa nezmenilo, pripravil by som sa rovnako. Teraz som vedel, že na 90 % budem chytať. A hoci sme uspeli, najväčšiu výhru zažil Patrik a možno si to ešte neuvedomuje. Hovoril som mu, že tak sa stane až postupom času," skonštatoval po úspešnom debute gólman tímu HC Oceláři Třinec v mixzóne. Vedel, o čom hovorí, keďže je už sám otcom. Túto výhru má za sebou už dávnejšie, teraz sa ale tešil z druhej výhry Čechov na MS 2019. A to zápas vôbec nezačal dobrým spôsobom - inkasoval už z prvej strely súpera do priestoru bránky.

"Bol to zlý začiatok. Následne sme mali oslabovku, v ktorej som chytil asi šesť striel po sebe. Bol som za to rád, že ma to potrafovalo a hovoril som si, že už sa môžem dostať do nejakého tempa. Potom prišla herná pohoda a pomohli mi aj chlapci, keď pridali gól na 3:1, čo vždy pridá na psychickej pohode," skonštatoval Hrubec, ktorého Nóri následne až tak často strelecky neohrozovali. Za 60 minút predviedol 22 úspešných zákrokov. "Je to ťažké pre gólmana, asi je lepšie byť pod paľbou tridsiatich striel ako mať hluché miesta a naraz vytiahnuť nejaký zákrok. Takéto zápasy nie sú veľmi obľúbené, avšak také nie sú ani tie, ktoré sa ťahajú o gól. Akonáhle sme dali tie naše, bolo to v pohode," dodal k priebehu hry rodák z Vimperku.

Po stretnutí bolo preňho hlavné, že jeho tím triumfoval a dokázal si vychutnať dokonalú atmosféru na bratislavskom Štadióne Ondreja Nepelu. Bol z nej v absolútnej eufórii a vôbec to netajil. "Atmosféra z hľadiska je niečo úžasné a ja si myslím, že pokiaľ nebudeme hrať proti Slovákom, vždy tu budeme doma my. Chcel by som sa za to poďakovať českým a slovenským divákom, v lepšej atmosfére som ešte nikdy nechytal. Keď 10-tisíc ľudí huláka ako jeden muž. A to je iba proti Nórom!" - teší sa český brankár a dodáva, že do vytrženia ho dostáva celá organizácia šampionátu. "Celá atmosféra na mňa neskutočne doľahla, je to niečo úžasné. Obišiel som viaceré turnaje pred MS a dá sa povedať, že to boli naozaj iba prípravné turnaje. Keď prídete sem a vidíte od usporiadateľov cez výzdoby arény či šatne to, že všade sú samé hokejové hviezdy, čísla, suveníry,... máte neskutočné pocity a je to niečo krásne. Potom si hovoríte: 'Ty vole, to sú majstrovstvá sveta! Na to som kukal každý rok iba v televízii'. Dve minúty pred koncom zápasu som sa díval do hľadiska, ako všetci skákali, mal som husiu kožu,“ pokračoval nadšený Hrubec.

Šikovný gólman iba pár týždňov dozadu v Třinci oslávil zisk majstrovského titulu spolu so slovenskými spoluhráčmi Tomášom Marcinkom, Vladimírom Draveckým a Martinom Gernátom. Priznal, že kratšia pauza od hokeja jeho výkon postihla. "Bolo to nesmierne poznať, som celý zabarený. Prvé dve tretiny som naozaj 'varil', potom som už 'ošúpal' ten zápasový rez, začali mi fungovať nohy a rozdýchal som sa... Potom som sa už cítil dobre," hovorí brankár ČR a dodáva, že mu robí nesmiernu radosť chytať za najproduktívnejší tím doterajších MS. "Ako inak by sa zaň mohlo chytať, než výborne? Je to sen každého brankára, keď útočníci a obrancovia dávajú góly a vy sa dostanete do pozície, že môžete niečo pustiť," tvrdí Hrubec a na záver dodáva, že na ďalšie štarty v bránke Čechov mu prispeje aj kus šťastia. "Musíte veriť. Stále tvrdím, že chytanie je viacmenej o šťastí a k tomu, aby ste sa dostali do bránky, musíte ho mať tiež. Ak ešte k tomu prvý zápas vyhráte, je to nádherné,“ zakončil.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2019

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia