spravy.sk spravy.sk

Oáza lacného piva uprostred podnikavých supov
zdroj: foto jäzva

Oáza lacného piva uprostred podnikavých supov

Okolie košickej Steel arény sa počas hokejového šampionátu zmenilo na zónu s najvyšším počtom výčapov piva na meter štvorcový. Podnikatelia šípiaci neutíchajúci smäd fanúšikov rozšírili ponuku stálych reštaurácií a krčiem a priľahlé ulice doplnili o viacero pojazdných výčapov.

Priemerná cena piva v okolí Steel arény sa pohybuje medzi 2,5 až 3 eurami. Absolútny rekord trhla Bostonia Caffe, ktorá láka na pollitrové pivo za 6 eur. Ostatní podnikavci zvolili ústretovejší prístup. V Pizza Pube zvýšili cenu piva z 1,2 na 2,2 eura, v AJ-ku, ktorý je k hale najbližšie, sa fanúšikova napijú od dvoch eur. V novovybudovaných letných záhradkách stojí pohár piva 3 eurá. Priamo v Steel aréne stojí pol litra piva 4 eurá.


Oázu pre smädných fanúšikov, ktorí majú hlbšie do vrecka, predstavuje Hostinec u Editky, ktorý sa nachádza len cca 100 metrov od Steel arény. Pivo pre cudzincov stojí 2 eurá, no našinec zaplatí za pol litra zlatistého moku iba symbolické euro.

„Pre Slovákov a Čechov sme nemenili nič. Nech bohatnú iní, ale my sme svoje ceny nezmenili. Nebudeme predsa zarábať na našich a hlavne nie na štamgastoch, ktorí sem chodia pravidelne,
“ povedala nám pani Edita Linhartová, ktorú košickí fanúšikovia nenazvú inak ako Editka. Práve táto krčmička na rohu ulice je totiž stabilným útočiskom skalných z fanklubu HC Košice. Potvrdzuje to aj výzdoba interiéru, ktorej retro vzhľad podčiarkuje portrét generála Ludvíka Svobodu. 


Na nedostatok smädných krkov sa počas šampionátu u Editky rozhodne nesťažujú. „Chodí oveľa viac ľudí ako počas roka a atmosféra je tu vynikajúca. Chodia sem hlavne Fíni a tí nad cenami vôbec nerozmýšľajú. Musím povedať, že sú to veľmi milí ľudia.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia