spravy.sk spravy.sk

Taliansko našlo svoju hviezdu, brankár Bernard kryl až 62 striel
zdroj: TASR/AP

Taliansko našlo svoju hviezdu, brankár Bernard kryl až 62 striel

Nováčikom šampionátu Veľkej Británii a Taliansku si zatiaľ úvod šampionátu veľmi neužili. Po troch stretnutiach majú obaja na konte dvadsať inkasovaných gólov, Taliani dosiaľ neskórovali, Briti raz. Napriek tomu utorňajší program odhalil prvú zaujímavú postavu, stal sa ňou taliansky brankár Andreas Bernard.

Od osemnástich rokov hrával Bernard vo Fínsku, najskôr v mládežníckych súťažiach a určitý čas v nižších súťažiach. Posledné štyri sezóny bol jednotkou v Ässäte, ešte pred majstrovstvami sveta sa dohodol na zmene pôsobiska a pokračovaní v nemeckom klube Adler Mannheim. Vedenie klubu sa po stretnutí s Lotyšskom muselo pochvalne usmievať, ich nová akvizícia bola totiž hviezdou duelu.

Taliani odštartovali turnaj deväťgólovým prídelom od Švajčiarov, ďalších osem kúskov im naložili Švédi. V oboch prípadoch si to brankári vytrpeli od začiatku do konca. Proti Lotyšsku však už nováčik statočne odolával až do 30. minúty stretnutia, nebyť Andreasa Bernarda, zrejme by nováčik stratil nádej na body už dávno. Proti Lotyšom čelil až 64 strelám, pričom kapituloval len dvakrát, tretí gól zaznamenali švajčiarski hokejisti v power-play.

Dvadsaťosemročný brankár bol jednoznačnou hviezdou zápasu. Fantastických zákrokov predviedol viacero, jeden však predsa len vynikal. Pri jednom zo švajčiarskych útokov stratil hokejku, ktorú mu jeho spoluhráč ochotne priblížil. Bernard sa po ňu zohol a v stotine sekundy čelil nepríjemnej švajčiarskej strele.

Najbližší harmonogram pre Taliansko neveští nič ľahké, v nasledujúcich dvoch dueloch ich čakajú favorizované tímy Rusko a Česko. Až záverom turnaja ich teda zrejme čakajú najťažšie boje o zotrvanie v elitnej kategórii s Nórskom a Rakúskom. Dovtedy sa musia Taliani naučiť dávať góly. Z jedného sa už práve proti Lotyšom tešili, po trénerskej výzve ho však rozhodcovia neuznali. Predchádzalo mu totiž postavenie mimo hru.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia