spravy.sk spravy.sk

Organizátori opätovne upozorňujú: Tieto zakázané predmety na štadión nenoste
zdroj: TASR

Organizátori opätovne upozorňujú: Tieto zakázané predmety na štadión nenoste

Organizátori hokejových MS v Bratislave a Košice opätovne vyzvali návštevníkov, aby nenosili na štadióny predmety, ktoré by mohli ohroziť alebo obmedzovať ostatných ľudí. Medzi zakázané predmety patria napríklad zbrane, nože, pyrotechnika, tyče, boxery, píšťalky, vuvuzely, zvukové spreje, megafóny, majáky, blikače, baterky, laserové ukazovátka, elektronika s výnimkou mobilných telefónov, fotoaparáty s teleobjektívom (kompakty), zvieratá, ale do hál si nemôžu fanúšikovia nosiť ani vlastné jedlo či nápoje.

"Fanúšikov prostredníctvom médií i na oficiálnych stránkach šampionátu dlhodobo informujeme, ktoré predmety sú zakázané. Napriek tomu so zakázanými predmetmi niektorí do arén prichádzajú. Pri bezpečnostných kontrolách sme nútení fanúšikom tieto predmety odobrať, alebo fanúšikov smerujeme k úschovni batožiny. Tieto okolnosti predlžujú trvanie kontrol a preto vyzývame fanúšikov, aby nenosili na jednotlivé zápasy zakázané predmety," uviedla v tlačovej správe riaditeľka komunikácie MS 2019 Michaela Grendelová.

Medzi predmety, ktoré sú najčastejšie zadržané, patria nože, manikúrové nožnice, ale napríklad aj príbory. "Bezpečnosť fanúšikov je u nás na prvom mieste. Snažíme sa urobiť všetko pre to, aby sa každý dostal na zápasy včas. Ak však veľa fanúšikov bude na štadióny nosiť zakázané predmety, kontroly sa budú predlžovať," dodala Grendelová.

Napriek všetkým bezpečnostným kontrolám sa fanúšikovia doteraz na zápasy vždy dostali včas. Všetky zakázané predmety je možné nájsť i na oficiálnej webstránke šampionátu v príručke pre fanúšika. Organizátori upozorňujú fanúšikov, aby prišli na zápasy v dostatočnom predstihu a mohli sa tak podrobiť bezpečnostnej kontrole. Arény sa otvárajú 1,5 hodiny pred začiatkom stretnutí.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2019

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia